Sokol Branov - FK Chmel Mutějovice 3:1 (0:0)

Po oťukávací úvodní půlhodince poprvé zahřmělo před brankou domácích, když míč zatáhl po levé straně Sajner, pohotově vyzkoušel Zavadilův reflex a vyražený míč poslal Kozák pouze do tyče. Na druhé straně poslal Malinovskému vizitku z přímého kopu Koch, ale k dorážce se nikdo z domácích nedostal. Ještě do přestávky střílel Linhart nad a ve 43. minutě Roubík vyslal do šance Staňka a z následného přímého kopu jen těsně minul levou tyč.

Druhý poločas začal Branov odvážněji a aktivněji , jako kdyby si hráči vzpomněli na vítězné tažení Dukly mezi mrakodrapy, a hned ve 49. minutě se do zakončení prokličkoval Černý na 1:0. Následná desetiminutovka vzájemného okopávání a faulů přinesla dvě standardky hostům, ale bez úspěchu, stejně jako Staněk nevyužil v 64. minutě minely Kříženeckého. V 68.minutě zahřmělo nad Branovem podruhé a následně vyšla duha, protože Černý se položil do centrovaného míče a krásným volejem rozjásal domácí příznivce podruhé. Mutějovice se ale rychle nadechly a zápas začal gradovat. V další příležitosti neuspěli Sajner se Staňkem, Kapounovu střelu odvracel Podzemský, v 78.minutě po Roubíkově přímém kopu nejrychleji reagoval u pravé tyče Beneš na 2:1. V 86. minutě pak Sajner v jasné gólovce nepřekonal otřeseného Zavadila, jehož předchozí srážka s protihráčem se nakonec ukázala jako vážnější a musel být po utkání hospitalizován v hořovické nemocnici s otřesem mozku. Místo vyrovnání se tak hosté dočkali dalšího gólu ve vlastní síti, který vyslal v 92. minutě chytrou hlavičkou střídající Sklenička.

Trenéru hostů Miroslavu Křivánkovi se ani příliš hodnotit nechtělo: „Není vlastně skoro co hodnotit. Nedokázali jsme proměnit šance a potrestat chyby domácích, naopak inkasovali za stavu 1:0 a 2:1 znovu.“

Pochopitelně spokojenější byla domácí trenérská dvojice, za kterou se za utkáním slušné úrovně ohlédl Bedřich Koch: „V prvním poločase jsme neměli moc odvahy říct si pohybem o míč, přišly chyby, po přestávce jsme zvládli utkání lépe a konečně díky Černému proměnili šance a zvládli i závěr větším důrazem a touhou po vítězství .“

Sokol Branov: Zavadil – Šika, Podzemský, Kříženecký (84. Koloc), Svoboda, Kruba, Erben (60. Sklenička), Koch, Tvrz, Kuchař (67. Helebrant), Černý. Trenér Bedřich Koch.

FK Chmel Mutějovice: Malinovský – Beránek, Kafka, Rosa, Kapoun, Beneš, Kozák, Roubík, Staněk, Linhart, Sajner. Trenér: Miroslav Křivánek.

Autor: Miroslav Koloc