„Závěr podzimu se nám vůbec nevydařil. V posledních šesti kolech to hrajeme v jedenácti lidech, když dva hráči přijdou a dva se zase zraní. V Tuchlovicích se alespoň hráči vybičovali, bylo to derby, bylo to vyhecované. Zodpovědně jsme chtěli hrát i proti Příbrami, místo toho jsme do devíti minut 0:2 prohrávali,“ kroutil hlavou vytočený novostrašecký trenér Miroslav Procházka. 

Skóre otevřel již v druhé minutě Mora placírkou pod břevno. O chvíli později bylo pro domácí ještě hůř, když si Mžourek dal vlastní gól. A sotva se svěřenci Miroslava Procházky stačili rozkoukat z počátečního šoku, inkasovali potřetí. „Když prohráváte po čtvrt hodině hry o tři branky, je to hrozně těžké s tím něco dělat. Zvlášť, když není kam sáhnout,“ krčil rameny Procházka. 

Krátce před pauzou osvědčil důraz před novostrašeckou brankou Pavlíček, který dotlačil balon do sítě počtvrté, a domácí byli zralí na ručník.

A bylo ještě hůř. Zmar Bubáků podtrhl Palko, který se snažil z jedné přihrát gólmanovi Doubravovy, míč mu skočil a poslal ho rovnou do vlastní brány. Hosté byli při chuti a měli další šance. Jednou trefili břevno, poté je několikrát vychytal brankář Doubrava. Přesto se dočkali ještě jednoho gólu a to z penalty, kterou proměnil Suchý. „Proti Příbrami nám to nešlo, nestačili jsme ani faulovat na půlce a všude jsme byli pozdě. Kluci z Příbrami byli fotbalovější, rychlejší a vůbec jsme jim nestíhali,“ přiznal Procházka, jenž s povděkem vítá zimní pauzu. „Prvních devět kol, kdy jsme hráli v patnácti lidech, to šlo. Poté, co se zranil Kaválek, který dal v šesti duelech sedm branek, nám to tam přestalo padat. Naopak soupeřům to padalo podobně jako předtím nám. Asi to říká většina trenérů, ale zaplaťpánbůh, že už je konec podzimu, protože bychom v této době horko těžko dávali dohromady jedenáct lidí,“ ulevil si novostrašecký kormidelník. 

Nové Strašecí: Doubrava – Beneš, Duchoň, J. Mrázek, Mžourek – Kříž (64. Isteník), Kapek, L. Mrázek, Palko, Cafourek – Svoboda (78. Bláha).