Buldoci Karlovy Vary – SK Rakovník 4:1 (1:1)

Zápas na umělé trávě začal za mírného větru, který v prvním poločase pomáhal hostům. Ti také měli mírnou územní převahu, ale do největší šance k otevření brankového účtu se dostal po pěkné kombinační akci až ve 22. minutě Isteník, jehož pumelici z velkého vápna domácí gólman vytlačil nad břevno. Karlovarští hrozili jen vysokými centry do pokutového území Rakovníka. Ve 35. minutě ale Stuchl zaváhal s odkopem, míč mu sebral domácí hráč a svou příležitost zužitkoval ve vedoucí branku Buldoků. Jejich radost však netrvala dlouho. Hosté je zatlačili na jejich polovinu hřiště a ve 42. minutě Mrázek parádní ulicí našel nabíhajícího Fraňka, který z voleje poslal merunu k tyči karlovarské svatyně – 1:1.
Ve druhém poločase vítr výrazně zesílil, a tak Rakovničtí bojovali nejen s Buldoky, ale i s ním. Naopak vichru domácí využili k tlaku a centrům do trestného území na své vysoké hráče, kteří třemi góly, z nichž poslední padl z pokutového kopu, rozhodli utkání ve svůj prospěch a posunuli se do čela tabulky.

„Škoda, že zápas byl hodně poznamenán nepříznivým počasím. Ve druhé půli totiž byl vítr tak silný, že například při našem odkopu míče z velkého vápna, se tam nejednou bez přičinění soupeře hned vrátil. Duel s velice kvalitním domácím mužstvem nám totiž mohl ukázat, jak jsme výkonnostně na tom, ještě více, než se stalo. Ale i toto střetnutí potvrdilo, že se musíme zlepšit při krytí protivníků při jejich centrech do vápna a při standardkách, které u domácích zkušený Tichota často zahrával na Šelichu, jenž do Varů v zimě přišel z Kladna,“ poznamenal rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Šíma – Vaidiš, Hájek, Elsnic, John (29. Mžourek) – Stuchl (46. Polášek), Bláha, Fojtík, Isteník – Mrázek, Franěk.
Trenér: Radim Suchánek.

V posledním kole se SK Rakovník v sobotu 8. března od 12.45 hodin střetne v Karlových Varech s třetiligovým Unionem Cheb, který v sobotu hrál se Slávií Vejprnice 1:1 a má po šesti zápasech 12 bodů stejně jako Rakovník.

Jaroslav Mokrejš