Sýkořice – Janov 1 : 1 (1:0)

Je až zarážející, že okresní fotbalový svaz nasadil na řízení takto důležitého utkání jednoho z nejslabších rozhodčích okresu – p. Schoře, kterému se povedlo ve větrném a deštivém počasí utkání neskutečně zdramatizovat a jen díky ohleduplnosti hráčů obou celků skončil zápas bez komplikací.

Utkání začali lépe hostující hráči, kteří se dostali do dvou šancí, ty se jim ovšem, jak se již stává jejich tradicí, nepodařilo proměnit. Jak se později ukázalo, byl to pro ně klíčový okamžik, neboť ze zápasu musel pro zranění odstoupit v 17. min. V. Dušek kterého nahradil T. Bernard. Kombinace Sokola Janov od tohoto okamžiku začaly postrádat přesnost a hra se tím pádem vyrovnala.

Domácí borci této převahy využili a v 38. minutě se jim po centru z levé strany a následné dorážce nepokrytého útočníka podařilo vsítit vedoucí branku. Do konce první půlky to byli hráči Sokola Sýkořice, kterým se několikrát povedlo ohrozit branku hostujícího brankáře, ovšem síť za ním již nerozvlnili.

Druhá půle tohoto atraktivního duelu začala lépe pro hráče Sokola Janov, kterým se podařilo dostat zásluhou Petáka a Holátka do vyložených střeleckých příležitostí, ale domácí gólman byl vždy na svém místě. To ovšem platilo pouze do 62. minuty, kdy z pravé strany poslal střílený centr do pokutového území Němec a Bernard pod tlakem obránce špičkou tečoval míč do sítě.

Hra se opět vyrovnala, mužstva se dostávala do střeleckých příležitostí, které ovšem díky nepříznivému větru a brankářskému umění obou gólmanů zůstávaly nevyužity. A tak byl v 90. minutě ukončen za stavu 1:1 zápas, o kterém si všichni přihlížející diváci řekli – remíza mu sluší.

V posledním kole III. třídy bude tento souboj o čelo tabulky opět pokračovat, neboť hráči Sokola Janov hostí dalšího soupeře od Berounky – Sokol Pustověty a Sokol Sýkořice zajíždí na horkou půdu Olympie Rakovník.

Střetnou se tedy čtyři mužstva z prvních pěti příček tabulky a nezaujatí diváci mohou jen doufat v soudnost OFS, že důležitosti soubojů přizpůsobí nasazení rozhodčích.

Sokol Janov: Kopáček – Melč, Bureš, Zrubec, Amler – Černý, Ubl, Dušek, Němec – Holátko, Peták. Střídali: Bernard, Rosa.