Čelo nejvyšší fotbalové okresní třídy je po předposledním kole ještě zahaleno v mlze tajemství. Hned čtyři aspiranti na titul se seřadili na prvních příčkách. Pomohla tomu i remíza na Šamotce.

 Tatran RAKO Rakovník B – SK Senomaty 3:3 (1:2)

Od prvních minut se hrál vyrovnaný a zajímavý útočný fotbal, ve kterém nebyla nouze o dramatické chvilky před brankami. Do první šance se dostal hostující Karnold, ale Herink včas vyběhl a akci zmařil. Ve 21. minutě pak zahrál trestný kop Topinka, z vyskakujího chumlu hráčů se ve vápně nejvýše vyšplhal Kollár, jehož hlavičku stačil Peterka ještě vyrazit, ale na Seibertovu dorážku už byl krátký – 1:0. Hostům se podařilo v závěrečné pětiminutovce otočit. Nejprve se ve vápně kolem Kněžíka protáhl Karnold a překonal Herinka – 1:1. Za tři minuty napálil do vápna trestný kop Lahvička, odražený míč se k němu vrátil a druhá bomba už skončila v síti – 1:2.

Druhý poločas začal pro Tatran šťastně. Kratochvíl unikl po pravé straně a přehodil si i brankáře, ale obránce Kohout obětavě vykopl míč přes tyčku ven. Míč se odrazil ke Kodešovi, jenž při odkopu nastřelil hlavu Bennetha tak nešikovně, že se jím přesměrovaný míč dostal přímo do sítě – 2:2. Senomaty šly znovu do vedení v 65. minutě, kdy Lahvička prošel až do vápna. Jeho centr domácí obrana razantně zablokovala, ale Hechtův nepovedený odkop skončil znovu u Lahvičky, který věděl co s míčem – 2:3. Tatranu se podařilo vyrovnat šest minut před koncem, kdy Kotek zbytečně ztratil míč na vlastní polovině. Benneth vběhl do vápna, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího bratra Bethela, jenž nekompromisně poslal míč do sítě – 3:3. V závěru mohly Senomaty strhnout vedení na svoji stranu, ale Karnold po kličce Herinkovi nestřílel do prázdné branky, ale nahrával, když spoluhráči Kozák s Kloučkem těsně minuli tento střílený centr. Utkání tak skončilo remízou a o mistru Rakovnicka bude nejspíše rozhodovat duel posledního kola Senomaty – Zavidov, i když Oráčov a Branov určitě řeknou taky své.

 

Tatran RAKO B: Herink – Novák – Volráb, Hecht, Kněžík – Kratochvíl (60. Vodrážka), Topinka, Kollár (46. Benneth), Seibert – Kukla (46. Bethel), Špimr. Trenér: Petr Ogurek.

 

 

Senomaty: Peterka – Kohout – Trešl, Havel, Kodeš – Mácha, Klouček, Fronk, Liprt (46. Kozák) – Lahvička (68. Hůla), Karnold. Trenér: Zdeněk Vodrážka.