Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Černý víkend! Tatran i SK prohrály

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Deváté kolo divize nevyšlo ani jednomu rakovnickému týmu. SK Rakovník, který v předchozích třech duelech bodoval, se musel sklonit před Březovou, která doma zvítězila 2:1. Rakovnický Tatran zase nestačil na pražský Meteor, prohrál 1:3.

8.10.2017

Divizní utkání Olympie Březová (ve žlutém) - SK Rakovník 2:1Foto: Deník / Redakce

„Domácí byli fotbalovější, aktivnější a především efektivnější,“ smutnil po prohře na Meteoru lodivod Tatranu Pavel Koutenský.

Jeho svěřenci vůbec nezvládli vstup do utkání. Přes svoji levou stranu pustili během úvodních čtyř minut Meteor do dvou tutovek, když tu druhou proměnil Hrdina. Domácí tým branka nabudila a v první půlhodince byli lepší. „Poté jsme převzali iniciativu a vypracovali si jednu stoprocentní šanci, ale Hynkovu střelu zneškodnil celkem se štěstím domácí gólman. Po první půli jsme udělali nějaké změny a chtěli jsme herně navázat na závěr poločasu, ale bohužel opět po nekoncentrovanosti, tentokrát stoperů, jsme inkasovali podruhé,“ posteskl si Koutenský.

Rakovničtí se v průběhu druhé půle dostali do tlaku, který korunovali kontaktním gólem. Střídající Gögh trefil šibenici. „Bohužel, dvě minuty na to byl po druhé žluté zbytečně vyloučen Petr Kučera a v deseti už jsme neměli síly duel zvrátit a domácí v závěru potvrdili vítězství. Snaha byla, hráči bojovali, ale děláme zbytečné chyby a především v útočné fázi se neskutečně trápíme,“ dodal tatranský lodivod.

Závěrečný tlak rakovnického SK přišel pozdě

Než se fotbalisté SK Rakovník stačili v Březové rozkoukat, prohrávali. Hned z rozehrávky obrana neuhlídala dlouhý nákop a Vaneček zakončil podél Peška. Při druhém inkasovaném gólu, když Severin netrefil ideálně míč ve vlastním vápně, Kašpar z blízkosti prostřelil gólmana. Tento gól Rakovnické namotivoval, ale úspěšný byl pouze Severin, který se nejlépe zorientoval po závaru ve vápně.

„Hned po úvodním hvizdu jsme dostali první gól a celá první půle byla z naší strany špatná. Když jsme po naší chybě inkasovali podruhé, naděje na dobrý výsledek se vzdalovala. Podařilo se nám ze závěrečného dvacetiminutového tlaku snížit, ale to bylo bohužel vše. Šance jsme ještě měli, ale chyběla přesnější koncovka,“ byl zklamaný gólman SK Rakovník Tomáš Pešek.

„V první minutě jsme si dali prakticky vlastní gól. Pak se už s takovýmto soupeřem, a ještě navíc na těžkém terénu, hraje špatně. Celou první půli jsme se z toho vzpamatovávali a tlak jsme si vytvořili až v posledních dvaceti minutách, což na body bohužel nestačilo,” smutnil lodivod rakovnického SK Libor Šíma.

Meteor Praha – Tatran Rakovník 3:1 (1:0). Branky: 4. Hrdina, 47. a 81. Vaněk – 66. Gögh. Tatran Rakovník: Zach – Výborný, Vecka, Vild, Vrána – Verner (73. Hradecký) – Rothe (77. Červenka), Dolák, Hynek (88. Bredler), Kučera – Omovie (46. Gögh).

Olympie Březová – SK Rakovník 2:1 (1:0). Branky: 1. Vaněček, 60. Kašpar – 80. Severin. SK Rakovník: Pešek – Severin, Besta, Krupička, Petr Tvrz – Lukáš Dratva (56. Nwogu), Sklenka, Pucholt, Hamouz – Spal (80. Faigl), M. Schwendt.

Josef Rod, Alžběta Brabcová

Autor: Josef Rod

8.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Závodnice z Aerobic clubu Angels posbíraly na závodech v Českém Brodě a Praze několik cenných medailí.
13

Andílci sbírali medaile

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Silnici na Kladensku a Praze-západ ochromily nehody více než čtyřiceti vozidel

Kladensko - Dálnici D6 na Kladensku u Pavlova na pomezí dvou okresů ochromila hromadná nehoda. Od středečního rána se zde stala řada nehod.

Vlídný humor spisovatele Roberta Fulghuma zaplnil divadlo

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Že americký spisovatel Robert Fulghum baví čtenáře po celém světě, ty české nevyjímaje, se v pondělí v podvečer mohl přesvědčit každý, kdo alespoň nahlédl do sálu Tylova divadla. Bylo v něm plno. Nikdo si totiž nechtěl nechat ujít nejen scénické předčítání z autorovy knihy Drž mě pevně, miluj mě zlehka, ale také šanci ulovit spisovatelům autogram či společnou fotografii.

Na ranči U Bentleyho zakončí sezonu Hubertovou jízdou

Rakovník - K zakončení sezony jezdeckých závodů neodmyslitelně patří takzvaná Hubertova jízda. Ta se pořádá na počest patrona honu sv. Huberta, jehož svátek připadá na 3. listopad. Hubertovu jízdu pořádá i Simona Salamánková na Ranchy u Bentleyho v Lišanech.