A on sám i všichni příznivci rakovnického fotbalu pevně věří, že dlouhatánská série sedmi výher v řadě zůstane nepřetržena. „Samozřejmě záleží na tom, jak se nám utkání povede, ale myslím, že vyhrajeme, tipuji 3:0. Poříčany nás sice na podzim těsně porazily, ale to jsme nedali penaltu a ze strany rozhodčích to nebyl úplně čistý zápas. Jinak je to spíš tým bojovníků, kopáčů. Měli bychom si poradit," hlásí hrdina posledního zápasu v Tuchlovicích.


Tam vstřelil při vybojované výhře 3:1 dvě branky a zejména ta druhá, kterou uzavíral skóre, byla nádherná. Tak pěkná, že ji server sport.cz zařadil do své celorepublikové soutěže Gól snů! „Je fakt, že od šesti let, kdy fotbal hraju, jsem tak pěknou branku ještě asi nedal," usmál se Červený nad trefou, po které domácím spadla čelist hodně nízko.

Rakovnický útočník nejprve proskočil mezi dvojicí obránců a toho zbylého zmátl několika pohyby ze strany na stranu. Po takzvaném „koupání" osušil soupeře ranou uklizenou k tyči. Škoda jen, že mu spoluhráči a kamarádi v hlasování víc nepomohli, získal něco přes tři procenta ze čtyř tisíc hlasů. Tedy ani ne 150. „To se nedá nic dělat, radost mi to nezkazí," mávl rukou rakovnický šutér.


Ten se zamýšlí i nad tím, proč Rakovník, na podzim mnohými pasovaný na sestup, chytil na jaře tak úchvatnou formu. Prohrál jen v úvodu těsně s Brandýsem, pak počítal jeden triumf za druhým. Tuchlovický trenér Dan Drahokoupil označil rakovnický fotbal sympatickou nálepkou – divizní! „Radši bych zůstal nohama na zemi, zatím jsme hráli spíš s týmy ze spodku tabulky. Mluvit můžeme po zápasech se Zbuzany nebo Vykání," krotí optimismus Jaroslav Červený.

Důvody zlepšení jsou podle něj dva: za prvé vhodné posily jako Milan Polák a exligový Pavel Besta. Za druhé psychická pohoda mančaftu. „Ta je daná výsledky. Nám fakt hodně pomohli kluci co přišli. Postavili se oba na stopera, který nám scházel. My ostatní včetně mě jsme tam vždycky jen zaskakovali, není to naše pozice. Navíc Pavel Besta, to je pořád profík, co chce mít všechno pintlich a i na tréninku touží za každou cenu všechno vyhrát. A pokud ne, je schopný rozkopnout branku. Tohle přesně nám chybělo, jsme hodně mladý tým a pořád jdeme ještě nahoru," chválí Červený Bestu, který si podle něj na nic nehraje a týmu na hřišti odevzdává maximum.


Snad to tak bude i v neděli a SK Rakovník se k výhře, která se od něj tentokrát očekává, probojuje.