FK Chmel Mutějovice Čechie Velká Dobrá 2:2 (1:1) na penalty 3:4

Úvodní dějství nového soutěžního ročníku I. B třídy na hřišti v Mutějovicích přineslo zápletku hodnou detektivních románů Agáty Christie. Ještě v 89. minutě totiž hosté vedli 1:2, ale podařený únik střídajícího Sajnera rozhodl o tom, že hned v prvním kole si obě mužstva vyzkoušela novinku I. B třídy penaltový rozstřel. Ale popořádku.

Vstup do utkání měli impozantní domácí, již v 9. minutě našel Beránek přesným pasem Staňka, který překonal hostujícího gólmana 1:0. Ve 21. minutě si oba aktéři pozice vyměnili, Beránek však na Jungra nevyzrál. A opět se potvrdilo staré známé: nedáš dostaneš. Hned z protiútoku se prosadil Kuboušek a srovnal skóre utkání 1:1. Domácí odpověděli opět Beránkem, ten však v dobré pozici minul branku. V závěru poločasu pak musel domácí brankář poděkovat dobře postavené brankové konstrukci, když nejprve ve 32. minutě otřásla střela hostí břevnem jeho branky a o tři minuty později vytěsnil střelu odraženou od tyče. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. V 59. minutě využil Holub odraženého míče, prošel domácí obranou a s přehledem skóroval 1:2. Další dobrou šanci měli hosté v 72. minutě, Kuboušek však tentokráte minul. Když už se zdálo, že je o vítězství hostí rozhodnuto, zužitkoval přesný pas za obranu střídající Sajner a v 90. minutě srovnal na 2:2. Následoval tedy penaltový rozstřel. Hostující Jícha, Honetschläger, Dufek a domácí L. Roubík, Medřický a Křikava proměnili, Holubovu střelu Aksamit vyrazil, Porazil nastřelil břevno a z řad domácích Chmelařů neuspěl Sajner a při rozhodující penaltě Kinter. O zisku prémiového bodu tak rozhodla šestá série, kdy za hosty proměnil Nosek a Staněk nastřelil pouze tyč.

„Aspoň jsme vyhráli penalty, jet jenom s bodem, to by bolelo. Na to, v jakém jsme museli odjet složení, to nebylo špatné, jen bychom měli proměňovat víc šancí. Hlavně Kuboušek s Váňou měli velké," hodnotil střet Petr Fíman.

Mutějovice: Aksamit Roubík L. Melč, Křikava, Kinter Beránek, Medřický, Kučera, Kapoun M. (71. Sajner) Majba, Staněk.

Autor: Eva Dušková