SK Nižbor – FK Chmel Mutějovice 1:4 (1:0)

První poločas utkání přinesl nepříliš pohledný fotbal. Domácím chyběla fotbalovost a chmelařům pohyb a přesnost na kopačkách. Chmelaři zahrozili pouze několika průniky Staňka, bohužel bez efektu. To domácí byli ve své mizérii efektivnější, když se ve 24. minutě po centru do velkého vápna prosadil nikým nehlídaný Kaniok – 1:0.

Do druhého poločasu udělal trenér Staněk v sestavě dvě změny, což se později ukázalo jako klíčové. Úvod druhé části tomu ale ještě nenasvědčoval. V rozmezí 45. a 54. minuty byl ve vápně třikrát nedovoleně atakován Staněk, ale místo pokutových kopů se vždy pískalo proti hostům a po třetím zákroku navíc Staněk viděl žlutou kartu za simulování. Hráč neunesl situaci a počastoval rozhodčího několika peprnými výrazy, čímž mu ovšem zároveň nahrál na smeč a po červené kartě musel opustit hřiště. Hra v početní nevýhodě ale chmelaře proti všem předpokladům spíše semkla a všemu navzdory se začali rvát o výsledek. V 61. minutě po uvolnění na hranici velkého vápna vyrovnal střelou na bližší tyč M. Kapoun – 1:1. O pět minut později se opět střelou z hranice velkého vápna prosadil Frühauf a poslal hosty do vedení – 1:2. Po vedoucí brance byli chmelaři ještě aktivnější. V 77. minutě centroval zleva Lupák a na zadní tyči ve skluzu zavěsil míč pod břevno opět Frühauf – 1:3. To již bylo zřejmé, že domácím nic nepomůže, a tak v 79. minutě po faulu na Frühaufa odpískal rozhodčí pokutový kop, který L. Roubík s jistotou proměnil a stanovil konečný účet utkání – 1:4.

„Dnes to byly zlaté tři body. Zápas se nevyvíjel dobře, byli jsme pomalí, apatičtí a nedůslední. Soupeř nás za to potrestal vedoucí brankou. Zaplaťpánbůh se nám podařilo otočit. Oživení přinesl především Frühauf, který hru velmi rozpohyboval. Byla na něj nařízena penalta, sám dva góly dal a na výhře měl lví podíl. Druhý poločas jsme již byli jasně lepší, přestože jsme dohrávali o deseti a soupeř už na nás neměl," zhodnotil utkání mutějovický lodivod Milan Staněk.

Mutějovice: Aksamit – Kučera – Křikava, Kapoun M., Kinter (88. Bradáč P.) – Roubík L, Lupák (87.Beránek), Bradáč M. (46. Roubík T.), Staněk – Jůna (46.Frühauf), Setnička (72. Majba)