FK Chmel Mutějovice – Sokol Braškov 0:3 (0:1)

Průběh utkání bezpochyby ovlivnila první rychlá branka hostí. Již v 6. minutě se totiž domácí obrana nedomluvila se svým gólmanem, který pak musel situaci řešit za cenu pokutového kopu. Z něho se hosté Jarošem ujali vedení 0:1. Domácím chvíli trvalo, než se dostali zpět do zápasu. V rozmezí 20. a 30. minuty si vypracovali několik slibných příležitostí, bohužel bez efektu. Nejprve centroval do vápna L. Roubík, Medřický v dobré pozici branku netrefil. O minutu později pálil zpoza velkého vápna sám L. Roubík, ale i jeho střela zamířila těsně nad branku. Lupákovu dělovku vzápětí zblokovala hostující obrana na roh a další nebezpečně skákavou střelu L. Roubíka zkrotil hostující brankář Zlata.

Tím však jakoby Chmelaři všechen střelný prach vystříleli. Ani dvojnásobné střídání v úvodu druhého poločasu oživení útoku nenapomohlo. Naopak mnohem nebezpečnější byli v útočné fázi hosté. V 64. minutě se míč dostal na roh velkého vápna k osamocenému Jungmannovi, který nádhernou střelou navýšil vedení hostí – 0:2. Deset minut před koncem utkání byly navíc oslabeny obranné řady domácích, když po druhé žluté kartě musel ze hřiště Beránek. Hosté toho využili o tři minuty později. Po rychlé akci zakončoval střelou do protilehlého rohu Repaský a stanovil konečný účet utkání – 0:3.

„Utkání jsme začali nešťastně a po nedorozumění Kučery s Aksamitem srazil náš gólman nabíhajícího hráče. Po správně nařízené penaltě jsme prohrávali. V druhé půli jsme prostřídali a doufali, že se naše akcie zvednou. Myslím, že jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu, ale nepřineslo to žádný efekt, naopak přišel špatný odkop od Melče a druhá inkasovaná branka. Poté už jsme hráli vabank, čehož soupeř využil a přidal třetí gól do otevřené obrany," zhodnotil prohru Chmelařů trenér Milan Staněk.

Tým podle něj podal špatný výkon, Braškov vyhrál zaslouženě. „My si v podstatě nevytvořili významnou brankovou příležitost. Naše střelba šla mimo tři tyče," dodal Milan Staněk.
FK Chmel Mutějovice: Aksamit – Kučera – Beránek, Křikava (57. Melč), Holý – Medřický, Lupák, Roubík L, Kinter (51. Grill) – Jůna (51. Roubík T.), Bradáč M.