Vyplnily se vaše představy o zimní přípravě týmu na jarní mistrovské zápasy?
I když záměry byly trochu výše položené, lze říci, že příprava nebyla špatná. Hráči k ní přistupovali obětavě a s maximálním nasazením. Nemalou prověrkou byla účast na kvalitně obsazeném Karlovarském turnaji, kde jsme se na umělé trávě třetí generace utkali se sedmi silnými týmy.

Co přípravná utkání ukázala?
Především hráči v nich museli hrát naplno, aby s kvalitními třetiligovými nebo divizními soupeři obstáli. I ve střetnutích, v nichž jsme prohráli, jsme s protivníky sehráli vyrovnané partie. Můžu říci, že karlovarským divákům i činovníkům pořádajícího klubu - FC Buldoci Karlovy Vary – se naše výkony líbily. Konečné třetí místo za mužstvy ČFL, Karlovými Vary a Unionem Cheb, není rozhodně špatné. Těžké zápasy také ukázaly na některé naše slabiny, kterým musíme věnovat zvýšenou pozornost. Patří k nim především důraz a hra ve vzduchu. Na druhé straně také ukázaly, že výkonnost některých našich hráčů jde nahoru, konkrétně bych mohl například jmenovat Krejčího a Poláška.

Jak se zimní přestávka projevila na složení hráčského kádru?
Mužstvo opustil Rencsok, který se vrátil na Slovensko, hostování z Tatranu Rakovník ukončil Kapoun a aktivní činnosti zanechal Pekárna. Místo nich přišel na hostování z Nového Strašecí Lukáš Mrázek a vrátili se nám John, Elsnic a Stuchl, kteří byli na hostování v Jesenici, Kněževsi a Tatranu Rakovník. Stuchla jsme ale museli v minulých dnech uvolnit do Nového Strašecí, které požadovalo náhradu za Mrázka. My jsme nabídli Poláka, aby hrál vyšší soutěž než I.B třídu za Kněževes. Obě strany to akceptovaly, ale Polák se zranil a bude delší čas mimo hru, takže náhradou za něj je Stuchl, z čehož nemám žádnou radost, protože náš kádr je dost úzký. Na hostování z Viktorie Plzeň přišel náš odchovanec Razím, ale kvůli zdravotním problémům se do přípravy téměř nezapojil. Doufám, že se tak stane co nejdříve.

Kdo tedy bude tvořit jarní kádr divizního mužstva?
Budou to brankáři Kukla a Šíma a hráči Bláha, Fojtík, Franěk, Hájek, Hertl, Elsnic, Isteník, John, Krejčí, Majer, Mrázek, Mžourek, Polášek, Razím a Vaidiš. Počítám i s dorostencem Lupákem. Takže kádr rozhodně není široký, zejména když uvážíme, že po operaci třísel je Majer a teprve začíná trénovat, zdravotní problémy má i John a Hertl a o Razímovi jsem už hovořil.

Vstup do odvet nebude zrovna lehký, neboť v neděli vaše mužstvo zajíždí na hřiště ambiciózní Viktorie Jirny, která se netají postupovými ambicemi a jistě bude chtít SKR oplatit nečekanou porážku 0:2 z podzimu…
Navíc nebudou moci k utkání nastoupit potrestaní Šíma a Hertl a zranění John s Razímem. Proto remíza by byla rozhodně velkým úspěchem. Kůži však domácím lacino neprodáme.

Jaký je cíl fotbalistů SK Rakovník pro jaro?
Ten je jasný – záchrana v divizní soutěži. Z mého pohledu jsme pro to v zimní přípravě udělali maximum. I když budeme na jaře hrát o jedno utkání více na hřištích soupeřů, los nemáme špatný. Většinu týmů, které mají po podzimu sestupové starosti, totiž přivítáme u nás. Pokud se zranění hráči včas uzdraví a nepřibudou k nim další, nebo potrestaní, pak věřím, že je v našich silách se v divizi udržet.

Jaroslav Mokrejš