SK Rakovník – SK Český Brod 4:1 (0:1)

Domácí, kteří nastoupili bez potrestaného Fojtíka, jenž za vyloučení vutkání sMostem dostal stop na tři utkání, a vcizině rekreujícího se Hertla, vstoupili do duelu aktivně, ale hosté svými útočnými výpady dávali najevo, že nepřijeli jen se bránit. Velkou šanci otevřít skóre nabídl již v5. minutě rakovnickému Rencsokovi parádním pasem Majer, ale brodský obránce stačil vposlední chvíli Rencsokovi míč ukopnout. Krátce nato na druhé straně střela Štefančíka jen o centimetry minula vingl Šímovy svatyně. Ve 12. minutě se Franěk proháčkoval do pokutového území Brodu a jeho přihrávku Rencsok poslal ze čtyř kroků do břevna, od kterého se odrazil před (za?) brankovou čáru a zpět do pole. Po čtvrthodině hry trestný kop Bohma z20 metrů jen těsně přelétl domácí bránu. Na další velkou gólovou příležitost si diváci museli počkat do 32. minuty, kdy po přesném centru Vaidiše spálil tutovku na malém vápně nehlídaný Polášek, jenž se snažil o nůžky, kterému se mu však nepovedly. Trest přišel o pět minut později, kdy si na rohový kop Bohma naběhl Hucek a prudkou hlavičkou poslal hosty do vedení 1:0. Ve 42. minutě měl slibnou příležitost vyrovnat brankový účet Polášek, ale gólman mu sebral merunu od kopačky.

Snaha rakovnickému mužstva o vyrovnání přinesla ovoce pět minut po změně stran, kdy rychlou kombinační akci na jeden dotek zakončil Mžourek přesným projektilem ktyči – 1:1. V56. minutě se odehrála pro hosty nešťastná událost. Po souboji u půlícího kruhu zůstal ležet na sluncem zalitém trávníku jejich hráč a oba celky přestaly hrát. Českobrodští však odkopli míč do zámezí tak ledabyle, že neopustil hrací plochu, a sudí proto hru nepřerušil. Pro merunu si došel domácí Franěk a když viděl, že „zraněný“ brodský hráč již vstal, přihrál ji Isteníkovi, jehož pumelice z18 metrů skončila všibenici – 2:1. O dvě minuty poté brodský Hucek spatřil podruhé žlutou kartu a posléze i červenou, takže musel odkráčet pod sprchy. Hosté se ani vpočetním oslabení nechtěli smířit sporážkou a snažili se o srovnání skóre. Velkou šanci ktomu měli v63. minutě, kdy se po trestném kopu Bohma domácím nepovedla ofsajdová past a zcela volný Štefančík trefil jen nohy vyběhnuvšího Šímy. Brodskou iniciativu Rakovničtí zmrazili v77. minutě, kdy střelu Mžourka z25 metrů ve velkém vápně šťastně patou tečoval Hájek a balón zapadl do růžku brány – 3:1. O šest minut později se blýskl Bohm, jehož bombu zpoza šestnáctky Šíma musel likvidovat na dva pokusy. V85. minutě způlky hřiště utekl brodským zadákům Franěk, ale přelobovat brankáře se mu nepodařilo. Čtyřgólovou rakovnickou normu naplnil v90. minutě na malém vápně volný Polášek, který zužitkoval exkluzivní přihrávku Isteníka. Vnastaveném čase ještě mohl skóre navýšit Mžourek, ale šanci nevyužil.

SK Rakovník: Šíma – Pekárna – Vaidiš, Majer, Bláha – Rencsok, Mžourek, Hájek, Isteník – Franěk (86. Mareš), Polášek (90. John). Trenér Radim Suchánek.

Rozhodčí: Cupl – Bureš, Duchoň. Červená karta: Hucek (Český Brod). Žluté karty: Majer, Polášek, Franěk – Hucek, Michal, Štefančík, Socha. Přihlíželo 230 platících diváků.

Jak to viděl

Radim Suchánek, trenér SK Rakovník: My snad nemůžeme žádný zápas odehrát vpohodě. I dnes jsme vúvodu utkání zahodili Rencsokem dvě tutovky, i když si spolu shráči myslím, že ta střela, která se odrazila od břevna, skončila za brankovou čárou a ne před ní. Hosté se pak zprvní vážnější šance dostali do vedení. Opět po standardce, kdy nedovedeme pokrýt soupeře, což je stále naší slabinou. Naštěstí se nám podařilo krátce po přestávce skóre otočit vnáš prospěch. Trochu mě mrzí, že druhému gólu předcházela pro hosty nešťastná situace, kterou si ale zavinili sami. Kdyby míč pořádně odkopli do zámezí, nebylo co řešit. Myslím si však, že naše vítězství bylo zasloužené. Kdybychom využili i některé další velmi dobré střelecké příležitosti, mohlo být i vyšší.