Union Čelákovice – SK Rakovník 4:4 (3:4)

Zápas začal náporem hostů, kterým pro zranění chyběli J. Kučera a Loula a rekreující se Tvrz. Ujali se již ve 3. minutě Sodomkovou střelou pod břevno vedení. Po čtvrthodině hry domácí po rohovém kopu srovnali na 1:1. Skóre se v prospěch Rakovníka opět měnilo ve 24. minutě, kdy Sklenka proměnil pokutový kop – 1:2. Krátce nato mohl Cílek přidat další gól, ale jeho hlavičku po rohovém kopu vykopl čelákovický obránce z brankové čáry zpět do pole. Když se pak neujala ani bomba P. Červeného zpoza velkého čtverce, byli to domácí, kteří ve 34. a 36. minutě dvěma slepenými brankami šli do vedení 3:2. Jejich radost však trvala necelé dvě minuty, neboť Sklenka po pěkné kombinační akci srovnal brankový účet na 3:3. Přestřelku v prvním poločase uzavřel rakovnický P. Červený, který střelou z šestnáctky zužitkoval parádní přihrávku Vávry.

Druhé dějství bylo ve znamení snahy Unionu o vyrovnání, ale Hrbek v brance hostů byl dlouho k nepřekonání. V 70. minutě však už na střelu domácího útočníka nedosáhl a bylo to 4:4. Tento výsledek se i přes snahu obou týmů už do konce zápasu nezměnil.

„Když se dají na hřišti soupeře čtyři branky, většinou to stačí k vítězství. Bohužel nám to nestačilo. Tři góly jsme obdrželi po brejkových akcích soupeře a jeden po rohovém kopu, což není dobrá vizitka naší defenzivní činnosti“, podotkl k utkání rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Hrbek – Z. Červený, O. Kučera, Makarský – Sodomek, Procházka (62. Folkman), Sklenka, Mates – P. Červený, Cílek (57. Sixta), Vávra.

V šestém kole krajského přeboru se dorostenci SK Rakovník v sobotu 12. září střetnou na svém hřišti s týmy Poděbrad. Zápas starších začne v 10 a mladších ve 12.15 hodin.