Sobota nabídne utkání divizního Nového Strašecí proti Krupce, ale také Zavidova, který v rámci I. A třídy sehraje premiéru s Černolicemi. Neděle zbude na zápas krajského přeboru, ve kterém se doma utká SK Rakovník s Berounem. Druhý účastník KP Tatran Rakovník zajíždí do Vraného.

Ani jeden tým bohužel nenastoupí kompletní a v plné palbě. Nejvíc otazníků visí nad hráči Tatranu, ale ani ostatní trenéři nemůžou do prvních jarních bojů poslat nějaké koně. Ve všech třech případech možná ty nejdůležitější…

Ján Ducár, Michal Beneš, Jaroslav Červený, Radek Polášek, Michal Lesniak… To jsou jména, která o víkendu nenastoupí. A posuďte sami, jsou to docela klíčoví hráči.

Strašecký kapitán Honza Ducár si odnesl z přípravného zápasu ošklivé zranění, které nepochybně se sestavou zahýbe. Honza nastupoval spíš na pozici obránce, ale byl to takový žolík, který umí vyjet dopředu a dát gól. S jeho přednostmi se neztratil ani v útoku. „Už je to pátý týden, uvidíme, jak se kotník bude hojit, ale na Kladno už bych chtěl být fit," líčí své představy o návratu do sestavy Honza.

Kouč Václav Eck bude postrádat ještě Martina Kaválka. Všechny posily, které do týmu přes zimu přišly, by k dispozici být měly.
„Sestavu a všechny detaily budu znát asi až dnes večer, jen doufám, že se všechny věci ještě podaří dotáhnout. Co se týče hráčů Flachbarta, Obermajera a Palka, tak ti by měli být všichni," říká trenér Eck, pro kterého bude utkání v divizi na lavičce premiérou.

Jak nám prozradil už v dřívějším rozhovoru, je to výzva i pro jeho osobu, ale především má za cíl mančaft ve čtvrté nejvyšší soutěži zachránit. Pozice není vůbec jednoduchá, z předposledního místa se těžko stoupá vzhůru. Možná i proto je taktika stručná a jasná, Nové Strašecí nemá co ztratit.

„Přesně tak, my musíme jít do zápasu s tím, abychom uspěli. Potřebujeme tři body a přes to vlak nejede. Musíme se co nejdřív začít dotahovat na ostatní soupeře," dodal Václav Eck.

Mnohem větší starosti s poskládáním kádru bude mít Zdeněk Pichner. Tatran blokuje v krajském přeboru sympatické šesté místo, ale mančaft opustilo několik hráčů. Hovořilo se o deseti až dvanácti. Největší posila z SKR Jaroslav Červený si proti Vranému nezahraje. Od podzimu si nese stopku za žluté karty.

Utkání z lavičky bude sledovat i Radek Polášek, který se po operaci zapojí do tréninku teprve příští týden. Michal Lesniak ještě nemá dořešené hostování a visí nad ním otazník. Po zranění je také Lukáš Kučera, který ale k dispozici snad bude.

„Na první zápas určitě kompletní nepojedeme. Šanci dostanou hráči širšího kádru. Některé kluky trápí drobná svalová poranění, ale to se, doufejme, do neděle srovná. Vrátil se naopak Franta Klíma, se kterým můžeme počítat," uvedl na pravou míru trenér Zdeněk Pichner, který kvůli nemoci předává na neděli taktiku do rukou asistenta Míry Kopřivy.

Sám už má představu, s jakou taktikou chce, aby jeho tým do zápasu šel: „Máme informace, že Vraný vyhrál tři přípravné zápasy s Žatcem. Dál víme, že v záložní řadě má velmi slibné mladé hráče, na které si musíme dát pozor. Velkou novinkou je angažmá Emila Rilkeho ve Vraném. Bývalý ligový hráč Teplic určitě Vranému k záchraně pomůže. A právě zápasy na jaře, kdy se řada týmů chce zachránit, budou mnohem těžší, než ty podzimní."

Pichner se také trochu obává terénu: „O víkendu má pršet a sněžit, jsem na terén zvědavý. My jsme zvyklí na umělou trávu a teď poprvé okusíme přírodní trávník."

Z Vraného naopak odešel obránce Michal Beneš, který absolvoval celou přípravu na SK Rakovník. I tento oddíl bude mít v neděli doma premiéru. Bohužel Michala Beneše v dresu SKR ještě neuvidíme. Trenér Jiří Kučera počítá s novou posilou na postu stopera, a tak se dá říct, že osa týmu bude trochu narušena.

Právě s Michalem Benešem jsme udělali rozhovor, který si můžete přečíst u tohoto článku.
Na hřišti v Zavidově je poměrně dost vody, otázkou je, zda se zápas vůbec odehraje.