Rakovničtí se tohoto zápasu lehce obávali, protože to byl teprve první zápas na přírodní trávě, který od přípravy sehráli. Navíc si byli hosté vědomi, že Sedlčany nenechají nic náhodě a budou se snažit své místo v KP udržet.

Tatran Sedlčany – Tatran Rakovník 1:3 (0:3)

Vše podstatné se odehrálo v 10. minutě, kdy měli domácí stoprocentní šanci, ale zakončení do prázdné jim zmařil gólman Zach, který se ještě stihl vrátit a vše uhasit.

Pak už si míč nechávali spíš hosté, kteří do poločasu vstřelili tři pěkné branky po chybách Sedlčan, ale zároveň všechny góly padly po pěkné kombinaci. Nejprve se po centru trefil Kudela, který to zopakoval ještě ve 25. minutě, tentokrát mu servíroval L. Kučera – 0:2.

Poslední gól  Tatranu padl z trestného kopu Vernera, jemuž pomohl Vecka, který se ve vápně sehnul, aby míč zapadl za překvapeného brankáře – 0:3.
Po změně stran si už hosté své vedení hlídali a i když se Sedlčany snažily o mírný tlak a tlačily se do zakončení, podařilo se jim akorát nastřelit břevno ze shora. Patnáct minut před koncem se domácí konečně dočkali a středopolař Valsa nakonec Zacha obstřelil – 1:3. Víc už Tatran nedovolil a odvezl si domů další tři body.

„Se třemi body jsem spokojený. Měl jsem zprvu obavu, jak se kluci vyrovnají s přírodním terénem, na kterém jsme na jaře ještě nehráli, ale zvládli to. Na ty podmínky, které panují, byl trávník docela slušný. Zlomový okamžik nastal, když nás zachránil od prvního gólu brankář Radek Zach, a pak už jsme pohodlně přidali tři góly. Zbytek zápasu jsme si už pohlídali," řekl s klidným hlasem kouč Václav Eck.

Tatran Rakovník: Zach – Weis, Hornof, Vecka, Melichar – L. Kučera, Verner, Gögh, Pidrman – P. Kučera (88. Špička), Kudela.