RAKOVNÍK -V pátek se na svém hřišti utkali s celky Freji Ranners z Dánska, které byly na soustředění v Blšanech. V obou zápasech se z vítězství radovali hosté.

SK Rakovník – Freja Ranners 2:4 (2:2)Duel starších dorostenců začal náporem domácích, kteří si vytvořili několik slibných příležitostí k otevření brankového účtu. Dočkali se ve 14. minutě, kdy Wittman zakončil svůj únik přesným dloubákem – 1:0. Poté měl autor vedoucí branky další dvě možnosti náskok Rakovníka zvýšit, ale nevyužil je. Naopak to byli hosté, kteří po chybě brankáře srovnali na 1:1. Krátce nato průběžný výsledek po zaváhání rakovnické obrany otočili. Snaha domácích o srovnání skóre byla korunována ve 38. minutě Lupákem. Ve druhém poločase převzali iniciativu hosté, kteří v Dánsku hrají rovněž divizi. Zatlačili domácí celek do defenzívy a dvěma góly rozhodli o svém vítězství.
„V prvním poločase jsme měli mírnou územní převahu, ale po přestávce jsme zcela odpadli a zcela přenechali režii dalšího vývoje zápasu hostům. Navíc jsme jim hrubými chybami v defenzívě nabídli šance, které soupeř dokázal využít,“ konstatoval domácí trenér Miroslav Křivánek.
SK Rakovník: Zíka – Polcar, Tóth, Hvězda, Houf – Kočárek, Jirásek, Helebrant, Jelínek – Wittmann, Lupák. Střídali Koloc, Novák a Tvrz. Trenér: Miroslav Křivánek.
SK Rakovník – Freja Ranners
1:2 (1:1)
Ve střetnutí mladších dorostenců měli více ze hry domácí, hosté hrozili ojedinělými protiútoky. Po jednom z nich se po zmatku v rakovnické obraně ujali po čtvrthodině hry vedení. Tlak domácích přinesl ovoce v závěru prvního poločasu, kdy po pěkné kombinační akci a centru Černého poslal míč do sítě Hora a srovnal skóre na 1:1. Obraz hry se nezměnil ani po změně stran, ale vítěznou branku dali po brejku Dánové. Kvůli bouřce byl zápas v 70. minutě ukončen.

„Přestože jsme prohráli, musím kluky za předvedený výkon pochválit. Hráli pohledný kombinační fotbal, vytvořili si i řadu šancí. Škoda, že se jim nedařila koncovka. Kdyby proměnili alespoň třetinu z gólových příležitostí, výsledek by byl jiný. Hosté se spoléhali na brejky a dokázali potrestat naše chyby v obranné činnosti,“ řekl rakovnický trenér Jiří Týče.

SK Rakovník: Suchý (41. Lenner) – Šika, Ruprecht, Murčo, Hanzl – Černý, Pešta, Koch, Schwendt – Hora, Tvrz. Trenér: Jiří Týče.