„Byl to ten blbec, všechno bylo špatně. Z naší strany tam nebylo fotbalového vůbec nic. Domácí na nás praktikovali podobnou hru, jakou hrajeme my, tedy důrazný, rychlý a jednoduchý fotbal. My si s tím vůbec nevěděl rady,“ povzdechl si trenér SK Libor Šíma.

Rakovnickému SK chyběla v Mariánských Lázních gólmanská jednička Radek Zach, příležitost tak dostal Petr Aksamit, který hned v 5. minutě zmařil tutovku domácích. Mariánské Lázně se dál hnaly do útoku a svěřenci Libora Šímy nevěděli, kde jim hlava stojí. V další šanci pálil hráč domácích z bezprostřední blízkosti nad, a o chvíli později zneškodnil samostatný únik Drahoráda Aksamit. V 9. minutě postihla hosty první rána, když se zranil špílmachr Sklenka, který musel střídat, ta druhá přišla hned vzápětí. Po centru z pravé strany otevřel skóre hlavou Nedbalý. Na 2:0 zvýšil Holub, který trefil šibenici a zmar hostů podtrhl Duchoň, který si centr Kabeláka srazil do vlastní brány.

Krátce po změně stran Petr Tvrz špatně odkopl balon, domácí se dostali do přečíslení a Drahorád upravil na 4:0. Až poté se ke slovu dostali i Rakovničtí, ale Hamouz z blízka trefil pouze gólmana Šmejkala. Když poté Severin uviděl druhou žlutou kartu za úmyslné hraní rukou (první žlutá byla za totéž), svěřenci Libora Šímy byli zralí na ručník. Jejich zkázu dokonali v závěru Lopata s Kravarem. „Přišlo mi, že kluci i bylo trošku unavení, chybělo jim nasazení. Jakoby už na zápas odjeli s poraženeckou náladou, v jejich podvědomí se možná promítlo, že za sebou nemají Radka. Popravdě řečeno to Aksamitovi vůbec neusnadnili, špatně bránili jako tým a ani při standardkách mu moc nepomáhali. Chce to zapracovat na hlavě,“ poznamenal Libor Šíma.

SK Rakovník: Aksamit – Tvrz, Duchoň, Besta, Severin – L. Krupička, Pucholt, Sklenka (12. J. Krupička), Hamouz (61. Faigl)– Stuchl, Červený (69. Kýzl).