Chybělo zhruba deset minut do konce. Sudí odpískal po zákroku hostující obrany volný přímý kop. K míči se postavil Sklenka, jehož technická střela už už mířila přes postavenou zeď do šibenice. Jenže proti byl brankář Doubrava. Ten konečky prstů vyškrábl míč do bezpečí. „Kdyby střela měla větší razanci, tak míč skončil v bráně. Škoda," okomentoval velkou příležitost domácích trenér SK Rakovník Libor Šíma.

Necelé dvě minuty před koncem byla pro změnu v očekávání lavička včele s novostrašeckým trenérem Miroslavem Procházkou. Hosté využili chyb domácích, míč se dostal k Ducárovi, který se zbavil svého strážce a mířil přímo na rakovnickou svatyni. V rozhodující moment ale selhal, když nastřelil stojícího brankáře Kabeleho.

„To byla obrovská škoda. Stačilo dát míč podél brankáře. Honza ale chtěl brankáře prostřelit," popsal obrovskou šanci hostů Miroslav Procházka.
Oba trenéři pak hodnotili derby jako remízové utkání.

„Se ziskem jednoho bodu spokojený nejsem, chtěl jsem získat tři. V prvním poločase jsme si vytvořili dost slibných šancí a mohli jsme utkání rozhodnout, místo toho jsme ve druhém poločase po nedorozumění našich hráčů inkasovali. Jinak to bylo ale remízové utkání," hodnotil utkání kouč Nového Strašecí Miroslav Procházka.

Podobně hodnotil utkání i trenér SK Rakovník Libor Šíma: „V prvním poločase nás hosté jasně přehrávali, ve druhém jsme měli zase převahu my. Myslím, že to bylo vzhledem k průběhu remízové utkání. Mrzí mne, že se připravujeme na standardní situace, každý hráč dostal za úkol hlídat konkrétního protihráče, a poté ze standardní situace inkasujeme. Vedoucí gól vstřelený Duchoněm byl přímo ukázkový," vysekl pochvalu soupeři Libor Šíma s tím, že je se ziskem dvou bodů spokojený. „Nechtěl jsem prohrát, což se splnilo," dodal kouč Šíma.

SK Rakovník – Nové Strašecí 2:1 po p. k. (0:1)Branky: 66. Nwogu – 12. Duchoň
Žluté karty: 23. Červený, 53. Sklenka, 54. Nwogu, 86. Tvrz P. – 29. Kapek, 33. Hartman, 75. J. Mrázek, 85. Svoboda,87. Soukup
ČK: Při penaltovém rozstřelu Kapek za nesportovní chování
Rakovník: Kabele – Beneš, Fojtík, Červený, P. Tvrz – Hamouz, Sklenka, Pucholt, Mareš (58. Vild) – Galia (25. Mates, Nwogu (87. M. Tvrz)
N. Strašecí: Doubrava – Bláha (80. Soukup), Duchoň, J. Mrázek, Mžourek – Kapek, L. Mrázek, Hartman (90. Zuska), Ducár – Isteník, Svoboda.