ČL Kolešovice – Kněževes 1:1 (1:0), p.k.: 7:8

Od úvodních minut se, ač bez větších šancí, hrál zajímavý fotbal, který se početnému obecenstvu musel líbit. První velkou šanci viděli diváci až ve 28. minutě, kdy Kalík vyrazil střelu z hranice vápna jen před osamoceného Holečka, který však míč do prázdné branky nedopravil. Vášně jak na hřišti, tak na tribunách vzplanuly ve 33. minutě, kdy Daniš fauloval v souboji o míč jednoho z protihráčů. To neunesl kapitán Vrábík a srazil hrudí Daniše k zemi, za což vyfasoval červenou kartu. Navíc už ve 14. minutě musel pro zranění střídat Kollár a tak se Kněževeským rozpadla celá stoperská dvojice. Početní výhodu využili domácí ve 41. minutě. Individuálně se prosadil Daniš. Ještě do poločasu mohlo být rozhodnuto, ale Holeček ve stoprocentní šanci selhal.

Hostům se podařilo v 48. minutě vyrovnat. Hanych zahrál přímý kop z levé strany až na zadní tyč, kde se prosadil nehlídaný Malafa – 1:1. Hosté rázem ožili a o to více, když se srovnal i počet hráčů na hřišti. V 53. minutě se po druhé žluté kartě poroučel předčasně pod sprchy Holeček. Do vedení mohl domácí poslat opět Matějovský, ale neuspěl, stejně jako na druhé straně Hanych. V 79. minutě se zbavil bránících soupeřů Daniš a jeho střela z 18 metrů orazítkovala levou Lennerovu tyč. V 82. minutě se znovu červenalo na kněževeské straně. Hrubý tahal Jankuru za trenky tak vehementně, až si vykoledoval druhou žlutou kartu. Nerozhodný stav už se ovšem do konce utkání nezměnil a stejně jako v podzimním měření rozhodovaly o bonusovém bodu pokutové kopy. V 9. sérii trefil kolešovický Jan Holeček pouze břevno, naopak pokus kněževeského Petra Holečka byl přesný a tak si hosté připsali bonusový bod.

Kouč Kněževsi Petr Krob byl rozčarován z výkonu sudích. „O osudu utkání nakonec rozhodli rozhodčí a to, co předvedli, bylo dost zarážející. Klíčový moment nastal v 33. minutě, kdy byl náš obránce tvrdě atakován. Místo červené karty pro kolešovického hráče vyloučil rozhodčí Vodrážka po dohodě s pomezním našeho Honzu Vrábíka," popsal inkriminovaný moment Petr Krob, jenž se snažil o poločase hráče uklidnit, což se mu povedlo, když se Kněževsi podařilo vyrovnat. „Domácí na začátku druhé půle přestali hrát, my měli i v deseti více ze hry a dokázali vyrovnat. V závěru jsme mohli i vyhrát, což se nám nakonec podařilo až na penalty. Bohužel máme tři zraněné, dva vyloučené a příští týden nás čeká druhá Olympie…"

ČL Kolešovice: Kalík – Daniš (85. Jelen), Matějovský (66. Holeček), Ridzoň (59. Němec), Kovář – Jankura, Holeček, Štícha, Barthel, Houška (72. Polánek) – Kovář.

FK Kněževes: Lenner – Krejčí, Vrábík, Hrubý, J. Vršecký (65. Gonda)– Čihař, Malafa (60. Bradáč), Kollár (14. Kutílek), Hanych – Kozák, Holeček.