TJ Tatran Rakovník – SK Rakovník 1:1 (1:1)

Že se jedná o městské derby a ani jeden z celků nebude chtít prohrát, bylo vidět od úvodního hvizdu. Už po necelých pěti minutách se ocitl v dobré střelecké pozici Isteník po velmi zdařilé akci Pucholta, ovšem jeho střela skončila mimo. Tatranští o osobě dali poprvé vědět o tři minuty později. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Červený (v podzimní části oblékal dres SK Rakovník, pozn. red.), ale anion nemířil přesně.

Hosté však byli aktivnější, odměnou jim byla vedoucí branka v jedenácté minutě. Po několika střelách a následných odrazech se míč nakonec dostal až k Pucholtovi, jenž parádním střelou ze zhruba dvaceti metrů rozjásal příznivce SK – 0:1. Vedoucí branka však domácí nakopla a za pět minut mohlo být vyrovnáno. Petr Kučera řítící se sám na Šimka recept nenašel. Ten samý hráč ovšem chvilku na to svoje selhání v koncovce částečně napravil. Přesným centrem našel v pokutovém území zcela osamoceného Lukáše Kučeru, jenž pohotově zakončil – 1:1. Do konce poločasu se ještě ve slibné šanci znovu ocitl Červený, ale ani tentokráte nemířil přesně, stejně jako když v závěru Isteník nastřelil jen gólmana Cipru.

Ve druhém dějství se oba celky spíše zaměřily na plnění taktických pokynů a brankových šancí na obou stranách ubylo. Přesto však oba týmy měly šance, aby strhly vedení na svou stranu. Nejprve zahrozili ale hráči od Rakovnického potoka. Sklenkův pokus však stihl zablokovat Čermák. V pětašedesáté minutě zužitkoval přesnou přihrávku P. Kučery Gögh, ale sudí vstřelenou branku neuznal kvůli ofsajdu. Během posledních patnácti minut se dostali hráči SK Rakovník do několika brankových šancí, ale zůstalo jen u nich. Nejprve střílel Pucholt, následný odražený míč Isteník netrefil ideálně. Vůbec v největší šanci se ale ocitl kapitán Severin. Fajgl přesným prudkým centrem do malého vápna našel právě nabíhajícího Severina. Ten ovšem nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče.

Tatran Rakovník: Cipra – Čermák, Červený, Houška, Křivánek – L. Kučera (76. Kujal), Gögh, Verner, Vrána – P. Kučera, Abrham.

SK Rakovník: Šimek – P. Tvrz, Beneš, Hornof, Severin (80. Jiránek) – Jirásek (69. Gašpárek), Sklenka, Pucholt, Mates – Isteník (88. Fojtík), Podraný (71. Faigl).