SK Pavlíkov A – Ohnivec Městečko 0:1 (0:0)

Pavlíkov vběhl na hřiště s cílem zisku tří bodů a zajištění si tak klidného středu tabulky. Zápas probíhal ve strhujícím tempu, kdy většinu času měli domácí míč na svých kopačkách. Ani to ale nestačilo k vítězství. Byl to především zápas Tomáše Vodrážky, který hájil barvy Pavlíkova, a Jakuba Abraháma, chytajícího za Městečko.

Bitva se odehrávala zejména ve středu hřiště a domácí se jen těžko dostávali na dostřel soupeřovy svatyně. Hned v úvodní minutě ale městecký J. Šnídl promarnil šanci, kdy místo finální nahrávky na střed J. Urbanovi poslal míč brankáři Pohnánovi do náruče. Vyloženou šanci Vodrážky zlikvidoval Abrahám. O deset minut později unikl opět Vodrážka bekům a až kapitán Městečka Patera musel hasit situaci faulem, přičemž rozhodčí posoudil tento zákrok pouze žlutou kartou. Následný přímý kop, jehož autorem byl skvěle hrající Vodrážka, skončil na břevně. Domácí publikum pak ještě projevilo svoji nevoli při faulu na V. Erbena neohodnoceným ani žlutou kartou, i přesto, že si o ni říkal.

Druhý poločas se odehrával ve stejném stylu. Pavlíkov hrál a Městečko hrozilo z rychlých nebezpečných brejků. Z jedné takové akce protáhl J. Urban jedovatou ranou Pohnána. Zlomová situace nastala v 70. minutě, kdy po špatné rozehrávce Vanického následoval rychlý brejk Petra Šnídla. D. Dvořák nedokázal včas zareagovat ani přerušit hru na půlce a Petr Šnídl se řítil sám na Pohnána, který byl bezmocný – 0:1. Pavlíkovští se sice snažili o vyrovnání, ale veškerá jejich snaha končila před vápnem hostujícího týmu. Pouze v 92. minutě zahrával opět Vodrážka přímý kop. Brankář Abrahám jen pozoroval, jak jeho pokus končí na břevně jeho branky. A tak zápas skončil nečekáným vítězstvím hostů. Fanoušci Pavlíkova se shodli, že o vítězství Městečka rozhodlo špatné střídání a špatná taktika pavlíkovského týmu.

„Byla to strašná smůla. Jedna střela na naši branku a padne to tam. Co k tomu dodávat. Je to už čtvrté utkání za sebou, kdy nedokážeme trefit pořádně branku soupeře a bez gólů se fotbal prostě hrát nedá, natož zvítězit,“ neměl po utkání žádnou radost domácí kouč Čech.

„Domácí nás dokázali oba poločasy tlačit před naší brankou, a tak je vítězství Městečka hodně šťastným závěrem derby. Těší mne, že se konečně podařilo získat body, ale teď je musíme potvrdit doma,“ řekl po derby trenér Ohnivce Jansa.

Pavlíkov: Pohnán – Pánek, Vanický, Chládek, Jirásek – Polcar, Erben (25. Bařtipán), Bauer, Samson – Vodrážka, Večeřa (65. Dvořák). Trenér: Petr Čech.
Městečko: Abrahám – Povolný, Patera (45. F. Blecha, 86. Beneš), Zrubec, Hadrava – Langmajer, P. Urban, J. Urban
(75. J. Červený), J. Šnídl – P. Šnídl, M. Bestajovský. Trenér: Stanislav Jansa.