Za Zavidov hrajete od jeho založení. Jaké byli vaše začátky?
Já ze Zavidova pocházím o od malička jsem tady vyrůstal. V první polovině 90. let jsme se scházeli s partou kluků, kde jsem byl nejmladší. Tehdy nám bylo od 14 do 18 let a každým rokem jsme jezdili do Všesulova nebo do Šípů na pouťové turnaje. Tehdy se v Zavidově ještě fotbal nehrál a nebylo zde hřiště, ale tím, že nás to bavilo vzešel nápad, že by se tu mohl hrát fotbal. To bylo v roce 94 a prvotní impuls vzešel po vítězném turnaji ve Všesulově. Nikdo však nechtěl udělat první krok, až se toho chopil Jirka Kraus za podpory Radka Foldy. Ti udělali vše potřebné, a oběhali kluky ze Zavidova a okolí včetně mě a přihlásili klub do IV. třídy.

Napadlo vás tehdy, že by se Zavidov postupně mohl dostat až do I. A třídy?
Abych byl upřímný, tak první sezony se chodilo hrát hlavně kvůli pivu. Vůbec jsme neměli ambice někam postupovat a pro nás byl vrchol, že se fotbal v Zavidově vůbec hrál. Žili jsme od pátku do neděle – v pátek do hospody, v sobotu fotbal a pak zase do hospody, byli jsme mladí a neřešili jsme, co bude za týden a jestli budeme kopat výš.

Přesto jste se postupně prodrali až mezi okresní elitu a po vítězství v II. třídě hned v následujícím roce vyhráli i I. B třídu. Čím si tak rychlý vzestup vysvětlujete?
Upřímně jsme to vůbec nečekali a do B třídy jsme šli s tím, abychom zase nesestoupili. Šli jsme do toho s obrovskou pokoru a tím, že třeba do posledního kola budeme hrát o záchranu. Euforie a vítězná nálada z postupu nám však vydržela a pokračovala i v kraji. Přály nám i výsledky, že když jsme ztratili my, ztratili adepti na postup, všechno nám hrálo do karet a nakonec to k překvapení všech vyšlo na postup do A třídy.

Letos jste oslavil čtyřicítku, přesto ještě stále válčíte v dresu Zavidova jako jediný pamětník jeho začátků…
Je to sice hrozné, ale je to tak. Ale teď už hraji hlavně za béčko a s áčkem jedu jen tehdy, když potřebují pomoci, nebo když trenér Jarda Hamouz nemůže jet na zápas, takže ho zastupuji a spíš pomalu přecházím do role funkcionáře.

Hrál jste jen za Zavidov?
V Zavidově jsem hrál asi dvacet let, ale předtím jsem hrál chvíli jako žák v Šanově, v Rakovníku a na vojně jsem hrál za Nové Mesto nad Váhom a rok za Zličín. Co se však založil v Zavidově fotbal, hrál jsem už pouze zde.

Měl jste během angažmá v Zavidově i jiné nabídky?
Když jsem dělal v Berouně, tak jsem mohl hrát tam, nebo jít do Králova Dvora, ale ta parta v Zavidově mě natolik táhla, že jsem zde zůstal a nelituji toho.

Nyní hrajete hlavně za béčko, které hraje v horních patrech nejvyšší okresní soutěže. To na tak malý klub není špatné, ne?
No musím říci, že v současnosti nám dělá stále větší problém dát béčko nějak do kupy. Jsou zde hráči, kteří prošli zavidovským dorostem, ale poté, co se zrušil, už není návaznost a kluků je stále méně. Nyní hrají za béčko pouze tři bývalí dorostenci, za áčko ani jeden, a to je ještě musíme honit, aby vůbec šli hrát.

Na druhou stranu máte po podzimní části 23 bodů a na čtvrtou Olympii ztrácíte jeden bod…
Počet bodů je dobrý, ale výsledky ze začátku nebyly. Naším největším problémem, a to i áčka bylo, že ani jeden zápas jsme neodehráli ve stejné sestavě. Zajímavostí třeba je, že Aleš Kraus, který nastupuje za áčko v bráně nastřílel za béčko v poli už asi 4 góly. Motáme to tedy, jak se dá a musím pochválit kluky z áčka Štillera, Žďánského, Zudu či Kloučka, kteří vždy rádi pomůžou.

Jaký máte se Zavidovem největší zážitek?
Těžko říci, jaký byl největší. Třeba když jsme vyhráli IV. třídu, nikdo to nečekal a my pak jezdili rozbujení po traktoru vesnicemi, ale ještě větší pařba byla poté, co jsme postoupili z okresu do B třídy. To byl takový zážitek, že se mu jen tak něco nevyrovná.

Za Zavidov hrajete 21 let. Co na to říkají vaši spoluhráči? Neprobíhají na vaši osobu nějaké vtípky?
To je jasné, to mám na denním pořádku. O 20 let starší, o 20 kilo těžší, takže si vyslechnu, že už rychlý zrovna nejsem. Mám tam třeba synovce Aleše a Jirku Krausovy a když se mnou nastoupí na hřišti, volají na mě strejdo a všichni se tomu smějí. Všechno je však v dobrém. Ví, že mě to baví a doma mi říkají, že dokud mi neupadnou nohy, budu se stejně motat na hřišti.