SK Rakovník U19 –Rokycany U19 0:4 (0:3)
Starší dorostenci SK chtěli navázat na své předchozí dobré divizní výkony z Klatov a s Hořovickem. „V těchto dvou zápasech jsme poměrně slušně bránili a měli i potřebné štěstí. Tentokrát jsme dostali velmi rychlou branku, což s námi otřáslo,“ řekl na úvod trenér Marek Tvrz.


Uběhlo dalších deset minut a laxnost při bránění přinesla druhou branku v síti domácích. Po půlhodině hry se hosté trefili potřetí, a to přímo z trestného kopu. „První poločas nám absolutně nevyšel a nefungovalo téměř nic. Hra v obraně byla velmi nedůsledná, laxně jsme přistupovali k osobním soubojům. A směrem dopředu jsem nebyli vůbec nebezpeční,“ popisuje skutečnost Marek Tvrz.


Domácí do druhého poločasu nasadili zimní posilu Sýkoru z Tatranu Rakovník a byl to právě on, který hned po pár sekundách vyslal Čecha do samostatného úniku, ale rakovnický mladík trefil jen brankáře. Domácí měli vzápětí ještě dvě nadějné příležitosti, ale k brankou neskončila ani jedna. Když už Rakovničtí hráli vabank, tak těsně před koncem hosté zakončili jeden protiútok do otevřené obrany brankou.
„Utkání se nám jednoznačně nepovedlo. Přitom Rokycany nás absolutně ničím nepřekvapily a prezentovaly se přesně tím stylem, co jsme si řekli před zápasem v šatně. Nyní jedeme na Spartak Příbram, který je v tabulce první, ale jedeme tam pro výhru. Dvakrát jsme venku vyhráli, tak proč bychom nemohli vyhrát i potřetí,“ neskládá zbraně trenér starších dorostenců.


SKR U19: Týče – Špaček, Trégr, Čadek (72. Červený), Jelínek – Devera, Čech, Kalaš, Šindler, Klíma (46. Sýkora) – Srnec (57. Tesař).

SK Rakovník U17 – Rokycany U17 7:1 (2:1)
Průběh zápasu, který sehráli se stejným soupeřem mladší dorostenci, byl zcela jiný. Vyjma chvíle, kdy přišlo snížení hostů, byli domácí lepším týmem a sedmi brankami deklasovali celek z Rokycan.


Trenér Jiří Týče měl pro své svěřence jen slova chvály. „Všem patří díky a pochvala. Chtěli jsme potvrdit naši zlepšenou jarní výkonnost oproti podzimu a to jsme splnili. Až na chvilkový výpadek v druhé části prvního poločasu, kdy jsme za stavu 2:0 nechali soupeře našimi chybami snížit, jsme předvedli koukatelný výkon, který jsme přetavili na sedm krásných branek.


Branky SK: 3x O. Hůla, Červený, R. Hůla, Zilcher, Procházka.
SKR U17: Týče – Vydra (41. Řezáč), Holý, J. Hůla, Zilcher (77. Čadek) – Mašek (47. Procházka), Itner, Minařík, Kotaska (50. R. Hůla) – O. Hůla, Červený.


Autoři: Alžběta Brabcová, Josef Rod