FK Siad Bílina – SK Rakovník 1:5 (0:1)

Bílina na své umělé trávě začala lépe a i díky lepší znalosti terénu si v úvodu utkání vytvořila několik standardních situací, které však pro hosty nebyly nebezpečné. Naopak rakovnický tým po úvodním oťukávání převzal iniciativu a před brankou domácích začalo být rušno. Dvakrát se v brankové příležitosti ocitl P. Červený, ale jeho střely vždy o centimetry minuly tyč. V samostatném nájezdu neuspěl v souboji s domácím brankářem Vávra, stejně jako o několik minut později J. Červený. Ve 24. minutě se ale skóre poprvé měnilo, a to zásluhou P. Červeného. Domácí mohli vyrovnat těsně před přestávkou, ale Hrbek včasným vyběhnutím jejich pokus zlikvidoval.
I ve druhém poločase si Rakovničtí udržovali herní převahu, kterou na rozdíl od prvního dějství dokázali i gólově vyjádřit. Na 0:2 zvýšil Vávra a P. Červený svým druhým gólem posunul skóre na 0:3. Vávra nechtěl zůstat pozadu ve střelecké listině a z trestného kopu upravil na 0:4. V této fázi už zápas probíhal za jasné převahy hostů a nic na tom nezměnila ani branka domácích, kteří potrestali zaváhání brankáře při centrovaném míči - 1:4. Konečnou podobu výsledku dal Cílek přízemní střelou k tyči, kterou zakončil pěknou spolupráci Procházky se Sodomkem.
„Kluky musím pochválit. Proti dobrému soupeři podali kvalitní herní výkon, kterému nechybělo nasazení ani důraz. Náš tým potvrdil, že s kvalitou soupeře roste úměrně i jeho výkon. Co mě ale těší nejvíce, je hráčská vyrovnanost současného kádru a každý z kluků by si zasloužil hrát v základu,“ poznamenal rakovnický trenér Jiří Kučera.
SK Rakovník: Hrbek – Rais, Kučera, Tvrz – Sodomek, Sklenka, Procházka. Z. Červený – P. Červený, J. Červený, Vávra, hokejově střídali: Telvák, Cílek a Mates.

JAROSLAV MOKREJŠ