Prvních třicet minut bylo v režii domácích. Hned zpočátku zachránil Zach hlavičku J. Mrázka po rohovém kopu. Další moment patřil Kaválkovi, jenž poslal na branku křižnou střelu. Krásná byla i střela L. Mrázka, ale ještě hezčí zákrok předvedl tatranský gólman.

Branka padla až po kombinaci Kaválka a Vašáka. Druhý jmenovaný vnikl do vápna a předložil míč L. Mrázkovi, který se trefil dokonale – 1:0.
Od té doby převzali iniciativu hosté, ovšem vyloženou šanci neměli. Kudela pálil z přímáku jen do zdi.

V úvodu poločasu číslo dva centroval Kaválek na zadní a L. Mrázek vrátil merunu před branku na Bláhu. Ten mohl dávat do prázdné, ale podle některých byl faulován.

K zakončení na druhé straně se dostal Kudela, trefil i prostor, který jinak znamená gól, v tomhle případě se jednalo o ofsajd.
Nastal další bojovný okamžik. J. Mrázek po chybě Zacha, který netrefil venku z branky míč, postupoval sám na odkrytou kysnu. Tak dlouho otálel se zakončením, až mu navrátivší se gólman míč skluzem sebral.

Deset minut před koncem namazal Větrovský L. Mrázkovi míč a navrátilec do sestavy si poradil i v druhém případě – 2:0.
Konec ještě nebyl. Kudela dostal od Vecky míč za obránce. Duchoň si pomohl nedovoleně, a tak Větrovský mohl chybu částečně napravit. Braku z pokutového kopu sice dal, ale Tatran už víc domácí nepozlobil – 2:1.

„Derby bylo bojovné, důrazné a doufám, že se divákům líbilo. My jsme byli lepší, důraznější a měli jsme daleko víc gólovek. O výsledku mohlo být rozhodnuto dřív. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě," ohlédl se za zápasem trenér Miloslav Mrázek.

"Bohužel jsme zůstali u výkonu jako s Nymburkem. Nic světoborného jsme nepředvedli. Chyběla nám větší agresivita a trochu i bojovné srdce, to měli domácí větší, i když jsme drželi víc míč. Výsledek je asi zasloužený, ale mě spíš mrzí přístup některých hráčů k zápasům celkově," dodal ještě trenér Tatranu Václav Eck.

Strašecí: Kut – Soukup, Dimov, Duchoň, Kroupa – D. Mrázek (89. Zázvorka), Bláha, J. Mrázek, Vašák – L. Mrázek, Kaválek (87. Hamouz).
Tatran: Zach – Vecka – Melichar, Havel, Čermák – Kratochvíl (46. Hůla), Větrovský, J. Konopásek, P. Kučera – Bethel, Kudela.