Meteor Praha „A“ - SK Rakovník 2:4 (2:0)

Na rozlehlé umělé trávě se po úvodním „oťukávání“ osmělili první hosté, ale střela J. Kučery z 25 metrů skončila v náruči brankáře. Ten si v 6. minutě poradil i s projektilem P. Červeného.

Velkou šanci dostat Rakovník do vedení měl krátce nato J. Červený, ale jeho hlavička z malého vápna šla nad. Domácí byli náporem hostů viditelně zaskočeni, ale byli to oni, kteří se v 16. minutě radovali z gólu, a to po kuriózní chybě gólmana Kučaby – 1:0.

Převaha hostů však pokračovala. Vyrovnat mohl J. Červený, který přešel přes dva obránce, ale střela šla těsně vedle. Poté bombu Sklenky ve 26. minutě zastavilo břevno. Po půlhodině hry opět udeřilo na druhé straně hřiště, kde se trestný kop Meteoru zpoza velkého vápna odrazil od břevna do sítě – 2:0. Ani za tohoto stavu hosté nekapitulovali.

I ve druhém poločase měli územní převahu, která přinesla ovoce v 65. minutě, kdy J. Červený snížil na 1:2 a o dvě minuty později Sodomek srovnal na 2:2. Devět minut před koncem zápasu J. Červený otočil skóre ve prospěch hostů a definitivní podobu výsledku dal po další přímočaré akci Rakovníka Sklenka.

„Navázali jsme na dobrý výkon z posledního mistrovského podzimního utkání v Příbrami. Po celý zápas jsme si drželi herní převahu, byli spolehliví v defenzívě a nebezpeční ve hře dopředu. Soupeř se dostal do dvoubrankového vedení, aniž by si vypracoval brankovou příležitost. Naopak my jsme se i přes slibné šance začali střelecky prosazovat až po přestávce. Zejména hra ve druhém poločase snesla z naší strany velmi přísné měřítko. Škoda, že dostáváme někdy nejen laciné, ale hlavně hloupé góly,“ poznamenal trenér hostů Jiří Kučera.

SK Rakovník: Kučaba – Tvrz, Hamouz, Vorel - J. Kučera – Mates, J. Červený, Sklenka, Sodomek - P. Červený (60. Huttr ), Z. Červený (45. O. Kučera). Trenér Jiří Kučera.

Ve druhém kole se starší dorostenci SK Rakovník dnes, 3. prosince, utkají od 12 hodin s účastníkem Pražského přeboru Juniorem Praha.

JAROSLAV MOKREJŠ