První poločas skončil v neděli dopoledne bez gólů, ale ve druhém čtyři padly. Doksy vyhrály 3:1, když se trefily tradiční střelecké opory posledních týdnů – Mařík, Barták a Moc. Za Branov se prosadil Šindelář. „Ale dlouho z toho bolely oči. Až jsem zahodil kulicha do sněhu a pořádně jsem v poločase řádil k pobavení publika,“ čertil se trenér Doks Jiří Škvára, podle něhož to bylo nejhorší vystoupení jeho týmu ve Strašecí.

Jeho tým prohrával dvacet minut před koncem 0:1, pak ale Mařík, jehož původní nasazení na kraj obrany nevyšlo, vyrovnal a Moc s Bartákem obrat dokončili. „Možná na kluky padlo, že když už jsme došli tak daleko, chtěli jsme turnaj vyhrát, byť jde o přípravu,“ přemítal zkušený kouč.

Ten si jinak přípravu hodně pochvaluje. Doksy přehrávají i silné protivníky jako Strašecí a Lhotu, produkují hezký fotbal.

„V turnaji bylo znát, že snad jako jediní nemáme problémy s docházkou. Neexistovalo, abych neměl k dispozici sestavu, jakou jsem měl napsanou. To mě hodně těší stejně jako přístup všech hráčů,“ přiznává bývalý borec ligového Kladna, podle něhož byla i kvalita dobrá. „V turnaji nevystupoval žádný outsider, rozhodčí pískali, co viděli.“

A pochvaluje si posily, jaké aktuálně druhý tým I. B třídy v zimě získal. Prodloužená hostování mají Burant (Družec) se Studeným (Kladno), nově přišli útočníci Moc (Novo), Bartoš (Červený Újezd) a Korpa (Unhošť).

„Vypadá to, že jsme se trefili. Potřebovali jsme útočníka, rozhodili sítě a nečekaně nám vyšlo všechno, co jsme chtěli. Takže to teď budu mít s konkurencí složitější, ale pouštět určitě nikoho nemíníme, konkurenci potřebujeme,“ odmítá.

A odhaluje, jak to s posilami v Doksech chodí. „Vše si objíždím, hledám. Samozřejmě po konzultaci s realizačním týmem. vše pak dokončuje manažer Machulka,“ dodal Jiří Škvára.

SK Doksy – Branov 3:1 (0:0). Branky: Mařík, Barták, Moc – Šindelář.

Doksy: Pelc – Kostka, Blín, Steckovič, Mařík – Moc, Junek, Barták, Korpa – Mošnička, Bartoš (46. Urban).

Další výsledek: Nové Strašecí – Nelahozeves 4:1 (1:0).

1. Doksy⋌ 6 5 0 1 18:8 15
2. Nové Strašecí⋌ 6 5 0 1 22:10 15
3. Lhota⋌ 6 3 1 2 22:17 10
4. Branov⋌ 6 2 1 3 15:23 7
5. Nelahozeves⋌ 5 2 0 3 14:15 6
6. Jesenice⋌ 4 1 0 3 11:17 3
7. Mutějovice⋌ 5 0 0 5 6:18 0