Loni jste v okresní poháru došli a do finále. Tentokrát končíte už v prvním kole…
Bohužel, vypracovali jsme si mnoho šancí, ale koncovka byla tragická. Domácí podržel brankář Melč, který byl opravdu výborný. Nejenže chytil spoustu našich tutovek, ale v rozstřelu zlikvidoval dvě penalty. 

S třetím místem v okresním přeboru je jinak spokojenost?
Spokojenost je, ale… Tím, že se nám zranil Venca Fiedler a proto, že jsme v podstatě neměli druhého brankáře, chytal každý zápas někdo jiný. Díky tomu jsme přišli o celkové vítězství. Když ale k tomu připočítám již zmíněnou účast ve finále, byla to pro Olešnou historická sezona. 

Zmínil jste, že s Fiedlerem byste přebor vyhráli. Kde se jeho absence projevila nejvíc?
Již v zápase v Kněževsi. Než se zranil, vedli jsme 4:1 a nakonec jsme prohráli na penalty. S Olympií jsme prohráli 1:5, ale zápas to byl vyrovnaný a zase to bylo o brankáři, protože všech pět gólů jsme dostali ze standardek. No a porážka v Senomatech na penalty. To je sedm ztracených bodů. 

Jaký zápas na jaře byl váš nejpovedenější?
Dobře jsme zahráli v Městečku, kde jsme 2:0 vyhráli. Úplně nejlepší byl první poločas v Kněževsi, kde jsme vedli 4:1, ale mohli jsme vest i sedm. Bohužel to ale dopadlo, jak dopadlo. 

A co zápas s mistrovskou Lužnou?
Ano, máte pravdu, to jsme ve druhé půli podali opravdu exkluzivní výkon, náš nejlepší na jaře. Na podzim jsme hráli v Lužné dobře první poločas, ale nedali jsme gól a domácí nás potrestali ze dvou brejků. 

Naopak se vám vůbec nedařilo na Olympii…
Na ni se nám nedaří už tři roky. Přitom nám týmy, které chtějí hrát fotbal, vyhovují. Nevím, čím to je. 


Jaký váš protivník byl letos vůbec nejsilnější?
Možná vás trochu překvapím, ale úplně nejlepší fotbal hrála rezerva Zavidova. Sice u nás prohrála 3:1, ale hrála perfektně. To jsme měli opravdu štěstí. No a samozřejmě Kněževes v poháru. V odvetě nás přejela nevídaným způsobem. 

Mezi deseti nejlepšími střelci soutěže figurovali z Olešné hned tři a všichni dali alespoň 14 gólů. S gólovou potenci panuje spokojenost?
Jenže nikdo další góly nedává. Škoda, že nechodí Patrik Telvák, který měl nějaké problémy a ten by těch deset, patnáct gólů dal také.

Jaké máte změny v kádru? 
Z Olympie přišel zkušený Radim Topinka. Kuba Černý z Janova je bohužel po operaci, takže se k nám zapojí až v září. Pavel Vaňák hrál dříve ve Spartě. Navíc přišel ještě Gloser z Pavlíkova, který je na náš okres nadstandardním brankářem. Nyní tedy máme dva dobré gólmany. Naopak do Lubné odchází Bělohradský a do SK Jiránek. 

Jaké jsou cíle do nové sezony?
Pohár už nevyhrajeme, ale chceme alespoň zopakovat třetí místo v přeboru.