SK Rakovník – AFK Kolín 5:0 (2:0)

Na průběhu zápasu bylo znát, že hraje lídr s outsiderem. Domácí měli po celé utkání jasnou převahu. První tutovku měl už ve 4. minutě Loula, ale zahodil ji.
Po čtvrthodině hry Králička přestřelil prázdnou bránu, krátce nato Červený pálil do gólmana. „Takové šance by se měly proměňovat“, povzdechl si vedoucí týmu František Přibyl. A tak se bezbrankový stav měnil až ve 28. minutě, o což se postaral Loula – 1:0.

Další branky mohl v průběhu prvního poločasu přidat Sixta, který měl tři velmi dobré příležitosti, ale zůstalo jen u nich. Střeleckou smůlu protrhl až těsně před přestávkou, kdy pronikl kolínskou obranou a zvýšil vedení domácích na 2:0.

Dvě minuty po změně stran P. Červený zvýšil na 3:0 a zanedlouho Sklenka po přihrávce Červeného přidal čtvrtý gól. Domácí i nadále pálili na bránu hostů ze všech pozic, ale míč do kolínské sítě dopravil až v 75. minutě Sklenka, který při svém sólu obešel několik obránců i brankáře.

„Přesto, že jsme vysoko zvítězili, nemůžu být plně spokojený s naší produktivitou. K hostům byli hráči dost milosrdní, neboť zahodili několik tutovek“, poznamenal rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Folkman (28. Hrbek) – Makarský, O. Kučera, Tvrz (60. Sodomek) – Z. Červený, Sklenka, J. Kučera, Králička – P. Červený, Sixta, Loula. Trenér: Jiří Kučera

JAROSLAV MOKREJŠ