„Zápas rozhodl dobrý nástup a dva rychlé góly. Mohli jsme však přidat i další, soupeře jsme v prvním poločase k ničemu nepustili a předvedli jsme jeden z nejlepších výkonů sezony. Hráli jsme jednoduše, přímočaře, měli velmi nebezpečné standardní situace a neslo to ovoce," byl spokojen trenér SK Rakovník Libor Šíma.

Rakovničtí vletěli na hosty hned od první minuty, kdy se do první šance dostal Pucholt, ale přestřelil. Za další tři minuty Kabele dlouhým nákopem vyzval do souboje P. Tvrze a hostujícího stopera, který souboj prohrál a rakovnický záložník samostatný únik zakončil gólem – 1:0. Střelec první branky mohl přidat o chvíli později další gól, ale stejně jako Pucholt v dobré pozici přestřelil. V 19. minutě rozehrával Sklenka volný kop a hostující Zajíček si jej nešťastně hlavou srazil do branky – 2:0. Domácí znovu výborně pracovali v defenzivě a hrozili z nebezpečných standardních situací. V závěru první půle rozehrával Sklenka další volný kop a Špetlík při bránění stáhl za ruku Červeného. Rozhodčí Kovář neváhal a pískl pokutový kop. Sklenka zvýšil na 3:0.

Domácí se v druhém poločase zřejmě ukolébali tříbrankovým vedením a nepůsobili již tak svěžím dojmem. Přesto se jim podařilo skórovat ještě jednou, když Sklenka vysunul střídajícího Gašpárka, který se vyhnul brankáři a zakončil do prázdné branky – 4:0. Největší a zároveň jediná šance hostů přišla v závěru, ale hostující útočník při zakončení selhal.

„Druhá půlka už nebyla taková, jako ta první, což pramenilo i z vystřídání. Hosté si však vypracovali jedinou šanci a to až v závěru," dodal k druhé půli Libor Šíma.

SK Rakovník - Mnichovo Hradiště 4:0
Branky: 4. P. Tvrz, 20. Zajíček (vl.), 42. Sklenka, 65. Gašpárek. Rozhodčí: Kovář. ŽK: Sklenka, Tvrz – Boško, Špetlík, Lakatoš, Horák. Poločas: 3:0
SK Rakovník: Kabele – Vild, Besta, Polák, Severin – P. Tvrz, Sklenka, D. Dratva (62. Gašpárek), Pucholt, R. Hamouz (71. Mareš) – J. Červený (80. Čech)
Trenér: Libor Šíma

Autoři: Josef Rod, Marek Tvrz