Nelehký soupeř čekal fotbalisty SK Rakovník v 11. kole divize. Na svém hřišti totiž v neděli přivítali lídra soutěže FK Teplice B.

Byl mezi nimi také Mareš, vicemistr světa z nedávného šampionátu hráčů do 20 let v Kanadě. A Severočeši roli favorita splnili. Přes veškerou snahu domácích se žádné překvapení nekonalo. Všechny body si odvezli hosté.

SK Rakovník – FK Teplice B 1:3 (0:1)
Na prosluněném trávníku vstoupili domácí do zápasu náporem a již ve 2. minutě zahrávali Hertlem trestný kop, který však obránci k nabíhajícímu Pekárnovi nepustili. Poté však již převzali režii dalšího vývoje duelu Severočeši a zatlačili domácí mužstvo do defenzívy. V 8. minutě se po úniku Rosy musel Šíma hodně natáhnout, aby střelu Mareše zpoza velkého vápna vytáhl na roh. O šest minut později měl strážce rakovnické svatyně štěstí, když pumelici Rudnytského z 20 metrů zastavilo břevno. Krátce nato po střele Avdiji sice skončil míč v jeho síti, ale sudí gól kvůli ofsajdu neuznal. V 19. minutě zahrozili i domácí, když dalekonosný projektil Majera minul jen o centimetry vingl teplické brány. Ve 22. minutě ale udeřilo na druhé straně hřiště, kde Rosocha z malého vápna nasměroval Haškův centr za Šímova záda – 0:1.

O tři minuty poté pěkný pas Hertla našel na šestnátce Rencsoka, jehož střela z úhlu šla těsně vedle. Ve 34. minutě mnoho nechybělo k tomu, aby Hertlův trestný kop z rohu velkého vápna skončil ve vzdálenějším koutu Belicovy branky. Šest minut před koncem prvního poločasu měli hosté velkou příležitost přidat druhý gól, ale Šíma včasným vyběhnutím vzal Rudnytskému merunu od kopačky.

Útočná aktivita teplické rezervy pokračovala i po změně stran. Ve 47. minutě jim ke zvýšení náskoku však nemálo pomohl fatální chybou Majer, když ve středu hrací plochy se místo odkopu míče snažil udělat kličku Rosochovi, který ale byl v souboji úspěšnější a řítil se na osamoceného Šímu. Těsně před ním přihrál nabíhajícímu spoluhráči Marešovi, jenž se nemýlil – 0:2. Vykřesat naději na výsledkový zvrat mohl v 55. minutě Franěk, ale jeho hlavičku z malého vápna Belic konečky prstů vytlačil nad horní tyč. O osm minut později si hosté vítězství pojistili „angličanem“, když se Rosochův projektil vypálený zpoza trestného území domácích odrazil od tyče do sítě – 0:3. Ke cti rakovnického týmu patří, že ani za nepříznivého stavu nesložil zbraně a snažil se o korekci skóre. Přispět k tomu mělo i dvojnásobné střídání v 67. minutě, kdy Pekárnu a Hertla nahradili Vaidiš s Hájkem. Krátce nato byla rakovnická aktivita korunována úspěchem. V 70. minutě si totiž Franěk na velkém vápně pohrál s obráncem hostů a při další kličce byl brankářem Belicem podtržen, což hlavnímu arbitru neuniklo a ukázal na značku pokutového kopu, který Franěk bezpečně proměnil – 1:3. Další zdramatizování závěru kvalitního a slušně hraného utkání hosté již nepřipustili.

SK Rakovník: Šíma – Pekárna (67. Vaidiš) – Mareš, Majer, Bláha – Rencsok, Fojtík, Mžourek, Hertl (67. Hájek) – Franěk, Isteník. Trenér: Radim Suchánek.
Rozhodčí: Stančík – Berka, Bacík. Žluté karty: Isteník, Vaidiš – Kopřiva. Přihlíželo: 270 platících diváků.