SK Rakovník – MFK Dobříš 3:1 (2:0)

Od začátku utkání starších dorostenců se hrálo ve svižném tempu, ale akcím chybělo úspěšné zakončení. Hru domácích režíroval ve středu pole Sklenka, a byl to on, který po čtvrthodině hry byl u zrodu vedoucí branky Rakovníka.

Kolmou přihrávkou mezi stopery vybídl k úniku P. Červeného, který poslal míč podél vybíhajícího gólmana Kadlece k tyči - 1:0. Branka domácí uklidnila a jejich výkon v následujících minutách snesl velmi přísné měřítko. V 17. minutě měl Kadlec plné ruce práce s projektilem Matese, ale o šest minut později po rychlé akci tria Hlavatý – Hamouz – Sklenka na střelu P. Červeného už nedosáhl – 2:0.

Ve 26. minutě se však dobříšský brankář opět vyznamenal, když vyrazil ránu Sodomka na roh. Zanedlouho mohl navýšit vedení Rakovníka Hlavatý, který však z malého vápna bránu netrefil. Závěr prvního poločasu byl ve znamení územní převahy hostů, ale bez přímého ohrožení branky Rakovníka.

To přišlo šest minut po přestávce, kdy hosté po rohovém kopu snížili na 2:1. Domácí poté opět převzali iniciativu a do stoprocentních šancí na zvýšení skóre se dostával Sixta. Bohužel ani jednu ze svých pěti příležitostí nedokázal zúročit v brankový efekt, a tak výsledek byl neustále na vážkách.

Vítězství domácích pojistil až tři minuty před koncem zápasu J. Kučera, jenž hlavou nasměroval trestný kop Hlavatého k tyči – 3:1.

„Myslím, že naše vítězství bylo zasloužené. Zejména v prvním poločase, až na jeho závěr, jsme předváděli kvalitní hru. Škoda, že jsme ve druhém poločase soupeři umožnili brzy vstřelit kontaktní branku. Když pak Sixta zahodil několik gólovek, byl výsledek pro hosty nadějný až téměř do konce utkání“, zhodnotil duel domácí trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Hrbek – Z. Červený, Hamouz, Vorel (73.Tvrz) – J. Kučera – Sodomek, Sklenka (86.Procházka), Hlavatý, Mates (80. O. Kučera) – P. Červený (33. Kulhánek), Sixta. Trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník – MFK Dobříš 6:2 (3:0)

I v tomto utkání byli domácí jednoznačně lepší. Již v 5. minutě padla do sítě obětavého žáka Hladkého první branka, kterou zařídil po rohovém kopu Cibulka doklepnutím. Další gól přidal po zatažení míče Bahatým Kýzl. První dvacetiminutovka byla na pohled nevzhledná a fotbalově se líbit nemusela. Další branku připravil dlouhým křižným balonem Spal pro Huttra, který tváří v tvář gólmanovi píchl míč za jeho záda.

Druhý poločas byl běhavější a dalo se už mluvit o fotbale. Domácí dostali sice dvě branky, ale naštěstí pro ně chybovali jen zřídka. Vedení Rakovníka zvýšil Kýzl, když si zařval o míč na vápně. K němu se přidal i střídající Žďánský, kterému naservíroval Ryšlavý a tečku udělal po narážečce s Kýzlem Zigmund – 6:2.

„Prvních dvacet minut to byla bída, dali jsme sice 6 branek, ale fotbal se mi moc nelíbil a ještě jsme nebyli produktivní tak, jak bych si představoval. Neběhali jsme bez míče,“ podotknul po zápase trenér Jan Janota.

SK Rakovník: Kraus – Šedivý, Spal, Duchek (65. Nejdl), Hovorka – Huttr, Kýzl, Vydra, M. Bradáč (41. Žďánský) – Bohatý (41. Zigmund), Cibulka (65. Ryšlavý).

JOGLOVÁ BIANKA, MOKREJŠ JAROSLAV