FK Hořovicko – SK Rakovník 5:0 (3:0)

Domácí starší dorostenci vstoupili do utkání náporem, ale první velkou šanci ke změně bezbrankového stavu měl rakovnický Hamouz, který však z malého vápna poslal merunu jen do rukou brankáře.

Krátce nato se ve slibné střelecké pozici objevil i Černý, ale ani on hořovického gólmana nepřekonal. Naopak domácí z protiútoku kopali roh, odražený míč se dostal za velké vápno k Zítkovi, jenž mířil přesně – 1:0. Neuběhla ani jedna minuta a Makarský místo toho, aby zahrál hlavou, snažil se merunu trefit nohou, což se mu nepovedlo a autorovi vedoucí branky otevřel cestu ke svatyni.

Ten únik i gólově zužitkoval – 2:0. Poté hosté získali územní převahu a snížit náskok domácích mohl Červený, který udělal kličku brankáři, ale balon z úhlu už mezi tyče nenasměroval.

Hořovického gólmana pak dvakrát svými střelami pořádně zaměstnal Koch. V době největšího tlaku Rakovníka domácí potrestali jeho další chybu v obraně a Kříženeckým zvýšili na 3:0.

Do druhého dějství hosté vstoupili se snahou co nejdříve korigovat pro ně nepříznivý stav. Šance k tomu měli zejména Černý a Červený, jehož trestný kop brankář se štěstím vyrazil, ale byli to opět domácí, kteří v 87. minutě z brejku dali Gruntem čtvrtou branku a v poslední minutě zápasu Součkem debakl Rakovníka dokonali.

Výsledek je pro nás hodně krutý a neodpovídá průběhu duelu. Lze říci, že jsme s domácími hráli více než vyrovnanou partii, ale Hořovičtí nám dali lekci z produktivity. Všechny naše chyby potrestali brankami, zatímco my jsme to nedokázali,“ povzdychl si rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Hrbek – Makarský (46. Tvrz), Kapek, Vorel – Ruprecht (27. Sixta, 80. O. Folkman), J. Kučera, Sklenka, Koch – Černý, Hamouz, J. Červený. Trenér Jiří Kučera.

FK Hořovicko – SK Rakovník 3:3 (2:1)

První čtvrthodina patřila rakovnickým mladším dorostencům, kteří se ve 12. minutě ujali vedení 1:0 parádní střelou Z. Červeného do šibenice.
Domácí poté postupně hru srovnali a ve 29. minutě Ábelem nejen vyrovnali, ale o šest minut později z trestného kopu dokonce skóre otočili.

Začátek druhého poločasu byl ve znamení tlaku hostů, ale Z. Červený, Králička a Ryšlavý velmi dobré šance nedotáhli do úspěšné koncovky.
A v 65. minutě přišel trest, když Kostič po samostatném úniku zvýšil na 3:1. Chvályhodné je, že Rakovničtí nehodili flintu do žita a bojovali dál, což se jim vyplatilo. V 70. minutě Ryšlavý po vyšachování domácí obrany snížil na 2:3 a dvě minuty před koncem utkání Z. Červený srovnal na 3:3.

„Potom, kdy jsme prohrávali o dvě branky, jsem nakonec s bodem spokojený. Ale nemůžu být spokojený s tím, že nedokážeme proměňovat šance a v tomto utkání jsme dělali školácké chyby i v obraně. Navíc někteří hráči mají problémy s fyzičkou, takže na ní musíme zapracovat,“ řekl trenér hostů Petr Kukla.

SK Rakovník: Kraus – Žďánský, O. Kučera, Mates (41. Koukal) – Kulhánek, Procházka, Ryšlavý, Huttr (41. Sláma) – Z. Červený, Telvák, Králička. Trenér Petr Kukla.

V osmém kole krajského přeboru dorostenci SK Rakovník přivítají v sobotu 25. září týmy MFK Dobříš. Zápas starších začne v 10.00 a mladších ve 12.15 hodin.