Mnichovo Hradiště – SK Rakovník 3:1 (2:0)

Domácí zažili snový nástup do utkání, protože hned po rozehrávce se kombinací dostali do rakovnického vápna, kde hostující obrana nedokázala míč odvrátit pryč, a tak si ho sebral volný Čermák na hranici pokutového kopu. Ten nezaváhal a po 22 sekundách poslal domácí do vedení – 1:0.

V 7. minutě mohl vyrovnat Faigl, ale svůj individuální průnik zakončil střelou nad branku. Ve 35. minutě ztratil míč na útočné polovině Knor a domácí se hnali do rychlého kontru 4 na 2. Naštěstí pro hosty ho nedokázali dobře vyřešit. Ve 38. minutě nastal další nedůraz v obraně hostů, který dokázal potrestat Havel prostřelením Peška – 2:0. Ještě před odchodem do kabin mohl vedení domácích navýšit Kašing, ale nedokázal zasáhnout míč po volném kopu a nasměrovat jej do Peškovy branky.

Ve druhé půli přišlo zlepšení hostů, kteří byli častěji na míči, ale nedokázali si vytvořit žádnou šanci k ohrožení Horákovy branky. Pěkná kombinační akce přišla až v 59. minutě, kdy Gregor uvolnil Faigla, který však zamířil vysoko nad Horákovu branku. V 77. minutě Vydra podskočil dlouhý nákop domácích a Čermák se řítil sám na Peška. Čermák nic nevymýšlel a jednoduchou střelou nedal Peškovi šanci – 3:0.

O pět minut později domácí stoper chybnou malou domů vyslal Faigla samotného na branku, který rovněž zachoval chladnou hlavu – 3:1. V 86. minutě mohl Faigl přidat další branku, ale po Nováčkově výzvě mířil z hranice velkého vápna vedle. Víc se v utkání nestalo a hosté mohli litovat promarněné první půle, kdy nevystřelili na branku či nepředvedli žádnou kombinační akci.

„Dnes jsme si to prohráli sami. Domácí byli zejména v první půli hladovější a měli větší touhu vyhrát. Myslím, že nám tahle facka může pomoci k lepším výkonům v posledních třech kolech. Nyní nás čeká domácí derby s Tatranem Rakovník, který sice momentálně nehraje nic, ale derby je specifické a jistě se budou chtít Tatranští u nás prezentovat v co nejlepším světle. My chceme doma zvítězit a dotáhnout naší cestu za titulem do zdárného konce. Situaci nemáme ve svých rukách, ale Příbram čekají těžké zápasy stejně jako nás, takže budeme doufat, že Příbram někde ztratí a my uhrajeme 9 bodů. Výkonnostně na to kluci rozhodně mají," zhodnotil nevydařené utkání vedoucí týmu Marek Tvrz.

SK Rakovník: Pešek – Cibulka, Kýzl, Vydra, Hovorka – Žihla (76. Hamouz R.), Gregor, Kovacz, Faigl – Nováček, Knor.