Sparta Kutná Hora – SK Rakovník 0:3 (0:2)

Od začátku zápasu starších dorostenců měli více ze hry hosté, kteří se v 16. minutě ujali vedení, když jejich rychlý útok zakončil J. Červený střelou k tyči – 0:1. O čtyři minuty později měl po přihrávce Hlavatého další gólovou šanci, ale brankář domácích tomu zabránil za cenu faulu. Nařízenou penaltu Sklenka bezpečně proměnil – 0:2.

Krátce nato mohli domácí snížit, ale Lambev poslal míč jen do boční sítě. Ještě větší štěstí Rakovničtí měli po půlhodině hry, kdy přihrávku Vorla vystihl Lambev a jeho projektil podél vyběhnuvšího brankáře Hrbka zastavila tyč. Naopak osm minut před koncem prvního poločasu mohli Rakovničtí přidat další gól, protože šli tři na jednoho obránce. Vávra však místo střely volil zpětnou přihrávku, kterou zlikvidoval vracející se soupeř.

Další slibnou šanci měli hosté v 52. minutě, kdy J. Červený dlouhým křížným pasem našel za obranu nabíhajícího Sodomka, ten však pálil vysoko nad. Domácí se pak snažili prosadit dlouhými nakopávanými míči a naopak snahu Rakovníka o kombinaci většinou mařila nepřesná rozehrávka. Důležitý okamžik zápasu přišel v 63. minutě, kdy po faulu rakovnického Tvrze sudí nařídil pokutový kop, který Hrbek Koubkovi chytil.

O sedm minut později po hrubém faulu domácího Lacka skončil zápas pro Sodomka. Těsně před koncem zápasu dal konečnou podobu výsledku Sklenka, který zužitkoval ideální přihrávku J. Červeného.

„Můžeme být spokojeni s úvodní půlhodinou a se třemi body, protože náš výkon jinak moc fotbalové krásy nepřinesl. Nejsem spokojen s hrou útočné řady. Na Vávrovi byl znát tréninkový výpadek a žádné nebezpečí tentokrát neznamenal pro obranu domácích ani P. Červený.
Rozhodující zlom v utkání nastal, když Tomáš Hrbek chytil pokutový kop a nedovolil tak domácím vstřelit kontaktní gól,“ řekl k duelu rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Hrbek – Z. Červený, Hamouz, Vorel (46.Tvrz) – J. Kučera - Sodomek (71. O. Kučera), Sklenka, J. Červený, Hlavatý (59. Mates) – P. Červený, Vávra. Trenér Jiří Kučera.

Sparta Kutná Hora - SK Rakovník 0:3 (0:3)

Vstup do utkání měli Rakovničtí aktivní a oproti předchozímu domácímu matchi byli lepší v pohybu jak s míčem, tak i bez něj. Jeho držení však končilo na hranici vápna. To trvalo až do 15. minuty, kdy po výzvě k zakončování vyslyšel přání trenéra Bohatý a první střelou na branku otevřel skóre – 0:1.

Hra hostí se odehrávala především na pravé straně, kde velmi slušně hrající a běhající Žďánský dělal domácí obraně problémy. Po jednom ze samostaných úniků uklidil podél brankáře a zvýšil na 0:2. V té době zahrozil dvakrát i soupeř a zaměstnal pozorně chytajícího Krause, který obě ošemetné situace vyřešil. Třetí branka padla po velmi dobré individuální akci Kýzla, který prošel přes dvě třetiny hřiště, obešel několik protihráčů a velmi přesně našel v náběhu opět Žďánského, který jeho kvalitní pas zpracoval do běhu a opět obstřelením uzavřel poločas na 0:3.

Druhá půle byla herně o dost slabší. Došlo k několika střídaním a nepodařilo se navázat na slušný výkon z první části. I přes to měli velmi dobré příležitosti Bohatý, Ryšlavý a Cibulka, ale síť za domácím brankářem už se nepodařilo rozvlnit, a proto poločasové skore zůstalo nezměněno.

„Je dobře, že se nám podařilo uspět. Jet takovou dálku a vracet se pak v nějakém negativním rozpoložení by nebylo vůbec příjemné. První půle byla kvalitní, vstřelili jsme 3 branky. Druhý poločas už byl mnohem slabší, nebylo tam tolik chuti a pohybu, což domácím vyhovovalo a nestálo je to ani moc sil. Dnes zahrál slušně Žďánský, který pracoval velmi poctivě a odměnou mu budiž dvě branky. Takhle bych si představoval jeho přístup v každém zápase. Pozitivum je i hra obrany, která neinkasovala a velmi dobře ji organizoval kapitán Spal,“ sdělil nám trenér SKR Jan Janota.

SK Rakovník: Kraus - Spal, Hovorka, Duchek, Šedivý - Žďánský, Kýzl (50. Ryšlavý), Vydra, Huttr - Cibulka (72. Bradáč P.), Bohatý (65. Bradáč M.). Trenér Jan Janota.

JAROSLAV MOKREJŠ, BIANKA JOGLOVÁ