„Krajský přebor je hodně vyrovnaný a z devátého místa ztrácíme na třetí příčku šest bodů. Stejně daleko je však k místu třináctému. Bohužel se nám nepovedl vstup do soutěže a zbytečně ztracené body nám chybí v závěrečném podzimním součtu k lepšímu umístění. Vzhledem k hernímu projevu a průběhu jednotlivých utkání jsme měli dotáhnout do bodového zisku víc zápasů. Proto z tohoto hlediska s devátým místem spokojený být nemůžu.“

V čem spatřujete příčiny neúspěšného vstupu do soutěže?
Příčiny vidím v laciném inkasování branek a naprosté střelecké nemohoucnosti. Herně jsme však odehráli v úvodu soutěže kvalitní utkání. Lze i říci, že v zápasech s Kosmonosy, Nymburkem a Slaným jsme byli lepším týmem než soupeř, který však dokázal téměř stoprocentně potrestat naše individuální chyby. Naopak my jsme nedokázali skórovat ani z těch nejvyloženějších šancí, a tak po těchto utkáních místo toho, abychom měli v kolonce bodů 9, tam svítila 0. Tato skutečnost dokáže nahlodat sebedůvěru zkušeného mužstva dospělých, natož dorostenců.

V kterém utkání vás výkon týmu hodně potěšil, a kdy naopak zklamal?
Paradoxně bych mohl spojit oba pocity s jedním utkáním, a to s tím, které jsme sehráli na domácí půdě s Berounem. Dvacet minut jsme hráli bez pohybu, laxně, chyběla bojovnost, no prostě hrůza. Soupeř nás za to potrestal třemi góly a nikdo z přítomných diváků by si na nás nevsadil ani pětník. Pak však přišel dokonalý obrat – herní i střelecký a po skvělém výkonu jsme do poločasu výsledek otočili v náš prospěch a po konečném hvizdu rozhodčího bylo na ukazateli skóre 9:4 pro SKR.

Jaké jsou přednosti a slabiny týmu?
Kádr týmu, který tvoří Hrbek Tomáš, Červený Jaroslav, Sklenka Jakub, Tvrz Marek, Kučera Jakub, Vorel David, Hamouz Jakub, Schwendt Matěj, Loula Kryštof, Sixta Jakub, Makarský Petr, Folkman Jan, Folkman Ondřej, Dörfler Jakub, Kapek Jiří, Koch Tomáš, Ruprecht Patrik a Černý Vojtěch, je mladý. Pouze čtyři hráči jsou ročník 1992 a letošní soutěž je pro ně poslední v dorostenecké kategorii. Všichni ostatní hráči mohou hrát za starší dorost ještě minimálně příští sezonu. Další předností tohoto týmu je hráčská vyrovnanost, ofenzivní síla i schopnost otočit nepříznivý průběh utkání. Slabinou jsou někdy naprosto zbytečné individuální chyby při řešení herních situací a produktivita v proměňování šancí, hlavně v úvodu soutěže. Podařilo se nám během podzimu zapracovat na obou negativních vlivech, zejména na střelecké produktivitě. Pokud dokážeme ještě minimalizovat chyby v herních činnostech jednotlivce, získá mužstvo na celkové síle.

Dojde v zimní přestávce k nějakým změnám v hráčském kádru?
Změny v hráčském kádru budou záležet na koncepci A mužstva dospělých. Zda bude preferovat dávání příležitostí našim odchovancům, nebo bude doplňovat kádr hráči z jiných oddílů. V případě druhé varianty je pravděpodobné, že by tým staršího dorostu mohli na jaře doplnit Lukáš Beneš a možná i Pavel Liprt, kteří jsou v současné době v kádru A mužstva. Již během podzimní části posílil tým Matěj Schwendt, který se vrátil z hostování v FK Příbram. Zde patřil ke stabilním hráčům ligového dorostu, z kterého ho vyřadila dlouhodobá zdravotní indispozice. Až dohoní dluh ve fyzické kondici, bude síla mužstva zase o kus dál. Zájem odejít projevil Ondra Folkman. Ze zdravotních důvodů je prozatím mimo hru jeho bratr Honza. Jinak je kádr stabilizovaný.

Jak bude vypadat příprava na jaro?
Přípravu na jaro zahájíme v pondělí 3. ledna 2011. V lednu a únoru budeme trénovat čtyřikrát v týdnu v cyklu pondělí – úterý – středa – pátek. Budeme využívat umělou trávu na SK, tartanový ovál na Zátiší a halu TJ TZ. V únoru společně s mladším dorostem odjedeme na týdenní soustředění do Kořenova v Jizerských horách. První přátelské utkání sehrajeme 29. ledna v Lounech a další zápasy jsou v jednání. Zimní část přípravy využijeme k získání fyzické kondice a sehrání týmu, abychom v jarní části soutěže stoupali tabulkou výš a nemuseli se obávat o příslušnost v nejvyšší krajské soutěži. Sestup dorostu do I. A třídy by podle mého mínění měl pro SK Rakovník negativnější dopad, než sestup A mužstva, ale tuto možnost si nepřipouštím ani v těch nejčernějších vizích.

Autor: Jaroslav Mokrejš