Celkem jim nastříleli jedenáct gólů a zejména přesvědčivá výhra staršího dorostu se nečekala, protože před zápasem měl v tabulce na šestém místě jen o jeden bod víc než soupeř, kterému patřila osmá příčka.

SK Rakovník – Union Čelákovice 6:2 (1:1)

Utkání začalo z obou stran opatrně. Do náznaku první šance se dostali hosté v 5. minutě, ale Kučaba včasným vyběhnutím hrozící nebezpečí zažehnal. Rakovník kontroval střelou Liprta, která byla sražena a z následného rohu střela Sklenky skončila v náruči Hlaváčka. Čelákovičtí spoléhali na dlouhé nákopy, které směřovaly na urostlého Schwagerla.

Úspěch jim přinesla 13. minuta, kdy domácí obrana stačila odvrátit míč pouze na rohový kop, který zahrával Uher, a po špatné domluvě brankáře Kučaby s Hamouzem právě Schwagerl hlavou otevřel skóre utkání- 0:1. Domácí tato branka donutila k zvýšení útočné aktivity a velkou šanci na vyrovnání měl ve 20. minutě Koch.

Centr Sklenky však na malém vápně minul. Krátce nato se Kapek ocitl sám před Hlaváčkem, dlouhou kličkou se však vyhnal ze střeleckého úhlu. Poté Liprt nádherně uvolnil Sklenku, jehož střela však těsně minula tyč. Vyrovnání přinesla 35. minuta, kdy Hrbek vybojoval míč, kličkou se uvolnil do vápna a ideálně předložil merunu nabíhajícímu Sklenkovi, který vymetl pavučinu v pravém horním rohu branky hostů – 1:1.

V úvodu druhého dějství se oba týmy snažily neudělat chybu, kterou by mohl soupeř potrestat. Hosté, spokojeni s aktuálním stavem, spoléhali především na defenzivní činnost, a do útočné aktivity se pouštěli jen sporadicky. Opakem byla hra domácích. Na zteč čelákovické svatyně se začalo zapojovat více hráčů a změna skóre na sebe nenechala dlouho čekat. V 55. minutě Sklenka kolmou přihrávkou nabídl šanci Vávrovi, jenž s přehledem překonal Hlaváčka - 2:1.

Ihned po rozehrání Rakovničtí presinkem získali míč a Vávra zvýšil na 3:1. Domácí v této části hry svého soupeře, kterému evidentně docházely síly, jasně převyšovali a vytvářeli si jednu šanci za druhou. V 60. minutě centruje Liprt na nabíhajícího Kocha, kterému se od prsou odráží míč tak šťastně, že lobuje vybíhajícího brankáře a končí v síti - 4:1.

O dvě minuty později vystřídal Hrbka v útoku Černý a po třech minutách pobytu na hřišti proměnil centr Schwendta v pátý gól domácích. V 73. minutě se dostali ke slovu za nemalého přispění laxní hry Kučaby a Hamouze i hosté. Nejdříve Kučaba odkopem trefil protihráče, míč se odrazil k Hamouzovi, který pak trefil protivníka jen s tím rozdílem, že tentokrát se míč od něho odrazil do sítě - 5:2.

Potom se dvakrát mohl do střelecké listiny zapsat Kapek, ale obě šance zahodil. Přesto se domácí dalšího gólu dočkali, když Schwendt poslal do úniku Vávru, který přihrál nabíhajícímu Kochovi, a ten si v koncovce poradil - 6:2.

„Dnes jsme museli v sestavě improvizovat. Pro zranění chyběli J. Kučera, Sixta a Vorel, s „A“ mužstvem odjel J. Červený. Naopak nás posílil Liprt, poprvé na jaře nastoupil M. Schwendt a v útoku alternoval gólman Hrbek. S výsledkem a předvedenou hrou, zejména ve druhém poločase, kdy jsme soupeře jednoznačně přehráli, jsem spokojen. Čelákovice potvrdily, že jsou nebezpečným soupeřem hlavně na domácím hřišti, kde za ně nastupují minimálně dva naprosto nepřehlédnutelní režiséři hry (smích), kteří jim u nás evidentně chyběli.

Za dnešní výkon musím klukům poděkovat. Nyní se musíme plně koncentrovat na nedělní utkání v Kročehlavech a domácí středeční předehrávku s Hořovickem. Vzhledem k plánované reorganizaci soutěží dorostů může z krajského přeboru sestupovat až osm týmů, takže každý zbytečně ztracený bod může v konečném účtování hodně chybět“, řekl po utkání rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Kučaba – Tvrz, Hamouz, Ruprecht - Schwendt, Sklenka, Liprt (69. Makarský), Koch – Vávra, Kapek, Hrbek (62.Černý). Trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník – Union Čelákovice 5:2 (0:0)

Do utkání mladšího dorostu nastoupili hosté pouze s deseti hráči. I přes tento handicap, hlavně díky střelecké nemohoucnosti domácích, udrželi do poloviny zápasu čisté konto a šanci na bodový zisk. Rakovničtí, vědomi si převahy jednoho hráče v poli, přistoupili v prvním dějství k zápasu laxně, zejména ve finálních řešení herních situací.

Své šance neproměnili P. Červený, Králička, Ždánský, krásnou střelu Procházky z hranice velkého vápna zastavilo břevno. Za přístupem spoluhráčů z útoku nezůstali pozadu ani hráči v defenzivě, a tak musel několikrát při nadějných kontrech soupeře skvěle zasahovat Kraus. Po „přátelském“ monologu trenéra o přestávce nastoupili domácí hráči se změnami v sestavě.

Sklenka a Hrbek, kteří vystřídali Ryšlavého a M. Hamouze, přinesli do hry oživení. Brankový účet načal ve 44. minutě střelou pod břevno Hrbek, ve 47. minutě otřel o tyč svou střelu z 20 metrů Sklenka a zvýšil na 2:0. V 52. minutě se trefil na 3:0 Ždánský. Hosté se dočkali v 60. minutě, kdy se středem obrany protáhl Okénko a snížil na 3:1.

Další posun ve skóre zaznamenal v 66. minutě po ideálním uvolnění Sklenky opět Ždánský – 4:1. Hosté kontrovali o dvě minuty později, kdy dlouhý míč za obranu našel Trstana, který přehodil netakticky vyběhnutého Krause - 4:2. Poslední slovo měl střelecky disponovaný Ždánský, který v 68. minutě zúročil spolupráci se Sklenkou – 5:2.

„Dnes mohu být spokojen pouze s druhým poločasem, v němž jsme předváděli hru podle mých představ. Bohužel ne všichni naši hráči přistoupili k utkání maximálně zodpovědně, a to rozhodně nehodlám tolerovat, takže budeme mít při hodnocení utkání co řešit“, zdůraznil domácí trenér Jaroslav Hamouz.

SK Rakovník: Kraus – Mates, O. Kučera, Ždánský, Z. Červený – Králička, Ryšlavý (41. Sklenka), Procházka, Huttr – P. Červený, M. Hamouz (41. Hrbek). Trenér Jaroslav Hamouz.