A tak není divu, že na první část soutěže chtějí zapomenout a na jaře předvádět mnohem lepší výkony a sbírat body, které povedou k záchraně dorostenecké divize. Stejné přání má i nový trenér obou týmů Bedřich Koch, kterého jsme požádali o rozhovor.

Jak vypadá příprava na odvetné divizní duely?

Oba týmy od 7. ledna trénují pohromadě. Scházíme se čtyřikrát v týdnu. K nabytí fyzické kondice využíváme umělé trávy na městském stadionu i tartanu na Zátiší, chodíme i do sportovní haly, kde se především soustředíme na práci s míčem. Připravena jsou i přátelská utkání. První se uskutečnilo již 20. ledna, kdy se starší dorostenci střetli s SK Slaný a mladší s Novým Strašecím, o týden později starší čeká duel s SK Černolice a mladší s Havranem Kryry. 2. února se oba týmy v Kladně utkají s Novo Kladno a od 9. února bude starší dorost startovat na zimním turnaji SKR, kde se utká s týmy dospělých, které hrají krajskou I. B třídu. V tomto období budou i mladší dorostenci hrát přípravné zápasy, které se nyní vyjednávají. V březnu bude ještě sehrán dvojzápas s SK Louny. Takže všichni hráči budou mít možnost se před mistrovskou soutěží nejen kvalitně rozehrát, ale ukázat i svou výkonnost.

S jakou náladou dorostenci po nevydařeném podzimu přistupují k zimní přípravě?

Jsem mile překvapen. Hráči, kteří na tréninky chodí, pochopili, že bez tvrdé práce se fotbal na úrovni hrát nedá. Horší je to ale s účastí. Průměrná účast je 16 hráčů, a to z obou týmů, což je málo. Omluvou může být, že dva jsou celý týden ve škole mimo Rakovník, dlouhodobě zranění jsou Helebrant a Polcar, někteří pobývali na horách. Celkově bych měl mít na trénincích 26 kluků. To je ale pro dvě mužstva malý počet.

Podnikají se kroky k tomu, aby jich bylo víc?

Mluvili jsme s hráči, kteří během podzimu z různých důvodů přestali chodit na tréninky a zápasy. Nyní se do mladšího dorostu vrátil Murčo, měl by přijít Kinter. Oslovil jsem i hráče, které jsem v minulosti trénoval v žákovských družstvech Tatranu Rakovník. Trénuje už s námi Sladkovský ze Hředel, zkoušíme Ježka z Kožlan. Velký problém máme na postu brankáře, kde zatím máme jen Lennera. Návrat nám slíbil Zíka, ale zatím se nedostavil, stejná situace je i s Malinovským. V posílení obou týmů hodně očekávám od spolupráce s Tatranem. Jak už asi víte, 13. ledna došlo k téměř historické události, neboť se uskutečnil společný kemp dorostenců všech čtyř družstev obou klubů. Dopolední trénink jsem vedl já, odpolední trenéři Tatranu Libor Šíma a Jaroslav Hamouz. Akce byla velice zdařilá, k čemuž přispěl i společný oběd, který sponzoroval Jaromír Matoušek, za což mu ještě jednou děkujeme.

Kempem spolupráce asi neskončila. Jaké jsou další záměry?

Oba městské kluby mají zájem na tom, aby výkonnost dorosteneckých týmů šla nahoru a většina hráčů z nich mohla posílit mužstva dospělých. Chtěl bych, aby tato spolupráce přinesla první ovoce již letos na jaře. Proto bych si přál, aby někteří dorostenci z Tatranu přišli k nám na hostování a zkusili si zahrát divizi.

Jaké jsou cíle dorosteneckých týmů SK Rakovník pro jaro?

Oba celky po podzimu uzavírají tabulky divizních soutěží. Rozhodně si nestavíme vzdušné zámky. Chtěl bych, abychom v obou kategoriích hráli na jaře důstojnější roli. Aby výkonnost týmů byla na vyšší úrovni a odrazila se i na výsledcích. Zda to bude stačit k záchraně v soutěži, ukáže čas.