Kablo Kročehlavy – SK Rakovník 5:0 (3:0)

Do utkání starších dorostenců vstoupili aktivněji domácí, ale žádnou šanci si nevypracovali. Naopak do vedení mohli jít hosté, ale Kapek ani Červený nevyřešili situaci dobře. Ve 12. minutě se už ale radovali domácí, když se z výkopu dostal přes špatně bránícího Tvrze do úniku Slavíček a střelou k tyči jim zajistil vedení 1:0.

Po půlhodině hry Kročehlavští Pražákem překonali Kučabu podruhé. Ve 31. minutě mohlo být s hosty po chybě Beneše a faulu Tvrze ještě hůře, ale Kučaba nařízený pokutový kop Pražákovi chytil. Ve 36. minutě domácí potrestali Pražákem nedisciplinovanost Beneše, který měl zbytečné připomínky k výkonu rozhodčího, a z trestného kopu zvýšili na 3:0. Šanci korigovat nepříznivé skóre měl Černý, který pět minut před přestávkou postupoval sám na brankáře, ale nastřelil jen jeho nohy.

Do druhého poločasu hosté nastoupili s odhodláním výsledek změnit. Co však jim byla platná územní převaha, když scházela přesná finální přihrávka, a tak se do brankových příležitostí dostávali jen sporadicky. Dvakrát ohrozili domácí branku z trestných kopů. Naopak Kročehlavy pokračovaly ve střelecké produktivitě a prakticky každý jejich střelecký pokus znamenal změnu skóre. V 50. minutě po úniku zvýšil na 4:0 Slavíček a v 77. minutě Pražák dal konečnou podobu skóre utkání.

„Utkání se mi hodnotí velice špatně. V našem dresu totiž nastoupil spolek nedělních výletníků, z něhož si nikdo nezaslouží ani malou pochvalu. Hráči si asi mysleli, že jim po dobrém výkonu z minulého týdne soupeř ze suterénu tabulky body daruje. Domácí jsme posadili do herní a výsledkové pohody hrubými individuálními chybami, a pak jsme se již do zápasu dostat nedokázali,“ zhodnotil duel rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Kučaba (53. Hrbek) – Tvrz, Beneš (38. Makarský), Ruprecht – Kapek, Sklenka, J. Červený (64. Sodomek), Koch – Vávra, Hrbek (53. P. Červený), Černý.

Kablo Kročehlavy – SK Rakovník 1:0 (0:0)

Ve vyrovnaném utkání mladších dorostenců byli brankáři úspěšnější střelců. Jednou zastavilo snahu domácích břevno rakovnické branky. Naopak ve druhé půli střelu Hrbka vykopl za již překonaným gólmanem z brankové čáry obránce. Štěstí se tři minuty před koncem zápasu přiklonilo na kročehlavskou stranu, když střela z hranice velkého vápna skončila pod horní tyčí Krausovy svatyně.

„Dobré šance měly oba týmy. Bohužel jsme v Kročehlavech nepotvrdili střeleckou produktivitu z minulých zápasů, a tak o výhře domácích rozhodl jeden gól, na který jsme už neměli čas odpovědět,“ poznamenal trenér hostů Jaroslav Hamouz.

SK Rakovník: Kraus – Králička, O. Kučera, Ždánský, Z. Červený – Sodomek, Ryšlavý (Sklenka), Procházka, Huttr – P. Červený, M. Hamouz (Hrbek).

JAROSLAV MOKREJŠ