SK Kosmonosy – SK Rakovník 3:0 (3:0)

Bohužel herní výpadek rakovnických hráčů z posledních zápasů nebyl náhodný a titul po triumfálním výkonu oslavují domácí fotbalové naděje z Kosmonos. Utkání začalo velmi opatrně. Častěji míč však putoval po kopačkách domácích. V 19. minutě nejprve Pešek podběhl dlouhý nákop domácích, který následně Hovorka pouštěl do zámezí. Míč se však od tyče odrazil zpět do hry a domácí útočník měl pozici velmi jednoduchou – 1:0.

Ve 32. minutě přišel další zkrat hostující obrany, kdy si nejprve nerozuměl Kýzl s Cibulkou a míč propadl za obranu do volného prostoru, kde byl nikým nehlídaný domácí záložník, který následné sólo na Peška zužitkoval druhou brankou.

Pak dal o sobě vědět opět Faigl, když jeho trestný kop z 25 metrů musel domácí Sýkora krotit na dvakrát. Ve 40. minutě musel ze hry odstoupit zraněný kapitán rakovnických Kýzl.

Domácí v poslední minutě prvního dějství po dalším nedůrazu v obraně přidali ještě třetí branku a o osudu utkání a celé soutěže bylo prakticky rozhodnuto – 3:0. Po přestávce udělal chybu Pešek a domácí forvard nedokázal míč zamířit ze 17 metrů do prázdné branky. Následně Rakovník vystřídal tři klíčové hráče – Faigla, Cibulku a Gregora, které čekalo odpoledne utkání za A-mužstvo.

Šanci tak dostali mladší dorostenci. Zápas se už jen dohrával, hosté si nevytvořili žádnou šanci, ze které by mohli zápas zdramatizovat. 
V 90. minutě rozhodčí Kuka odpískal konec utkání a v Kosmonosech vypukly velké oslavy, neboť domácí starší dorostenci se stali mistry.

„Bohužel herní výpadky z posledních zápasů nebyly náhodné a zřejmě na nás dolehla herní krize. Ta přišla v ten nejmíň vhodný okamžik. Naší hře chybí lehkost, ale také důraz. Tedy ty atributy, se kterými jsme soupeře před měsícem válcovali. Ovšem někteří hráči hráli na jaře už třicátý soutěžní zápas (dorost, a-tým, b-tým), takže už toho mají dost a může to sehrát svoji roli. V druhém poločase jsme již šetřili hráče na odpolední utkání a-mužstva s Ovčáry.

Domácí zaslouženě vyhráli, protože na hřišti měli větší chuť či nápaditost. Gratuluji Kosmonosům k zisku titulu. Na nás nakonec zřejmě zůstane 3. místo, protože nás dnešní prohrou přeskočila také Příbram. Nicméně skončíme na pomyslné bedně, a to je báječný úspěch," zhodnotil předposlední utkání Rakovníka vedoucí týmu Marek Tvrz.

SK Rakovník: Pešek – Cibulka (52. Votroubek), Kýzl (40. Spal), Krob, Hovorka – Žihla, Gregor (52. Hamouz R.), Vydra, Faigl (59. Krupička) – Nováček (74. Mužík), Knor.