SK Rakovník U-19 – Táborsko B U-19 0:5 (0:2)


Trenér SK Marek Tvrz očekával obtížného soupeře. „Proti Táborsku jsme neměli co ztratit, ale naopak jsme mohli jen získat. Zápas ukázal, že když budeme hrát podle toho, co si řekneme v kabině a až budeme kompletní, tak můžeme hrát i v divizi s každým týmem.“


V 11. minutě domácí poprvé okusili nové pravidlo, kterým je desetiminutové vyloučení po žluté kartě, kdy byl „ožlucen“ Jelínek. Navzdory početní nevýhodě mohli jít Rakovničtí do vedení, když Kalašův roh tečoval hlavou Tesař do břevna. Držet čisté konto se starším dorostencům povedlo do 20. minuty, když nedokázali zastavit od půlky vybíhajícího útočníka, který chytře přeloboval Loučka. Ke konci poločasu hosté zúročili tlak a zvýšili na 0:2. 


V druhém poločase měli Rakovničtí několik šancí, ale hlavička Jelínka mířila vedle a Kalaš jen těsně minul zadní tyč. Zlom nastal v 74. minutě, kdy byl vyloučen domácí kapitán Trégr a na defenzivě to bylo znát. Táborsko se za záda Loučka trefilo ještě třikrát a upravilo tak na konečných 0:5. 


„Sedmdesát minut byl výkon kompaktní. Hráči dodržovali taktické pokyny a je škoda, že jsme jednu ze tří šancí nepřetavili v gól. Posledních dvacet minut se naše hra rozsypala a soupeř po našich hrubých chybách třikrát skóroval, my naopak neproměnili penaltu,“ smutnil Tvrz. 

SK Rakovník U-17 – Táborsko U-17 2:2 (2:1)


I přesto, že mladší dorostenci už v páté minutě inkasovali, brankami Jana Červeného šli o poločasovou přestávku do kabin s příznivějším skóre 2:1. 


Ovšem druhý poločas jako by byl pro rakovnické mladíky zakletý. Sám střelec dvou branek měl další tři brankové příležitosti a Zoufalému byl gól z důvodu faulu na brankáře dokonce neuznán. I přesto, že se povětšinu času hrálo na polovině hostů. V poslední minutě zápasu přišel z ojedinělého útoku vyrovnávací gól.


V penaltovém rozstřelu byli šťastnější fotbalisté z Táborska. 


Trenér rakovnického mladšího dorostu Jiří Týče byl i přes prohru po pokutových kopech s výkonem spokojen. „Celému týmu patří velká pochvala za bojovnost a nasazení. Jen mě trochu mrzí neproměnění asi sedmi tutovek, ale i tak jsem spokojen.“ 


SK Rakovník U-19: Louček – Špaček, Bučák, Trégr, Jelínek – Čech 99 (83. Klíma), Devera (34. Čech 00), Čadek – Kalaš, Minařík (67. Šindler), Tesař.

Trenéři: Marek Tvrz a Petr Kýzl.


SK Rakovník U-17: Týče – Holý, Klíma, Zilcher, Konopásek (63. Minařík) – Mašek (66. Procházka), Itner, Šindler, Srnec – Červený (76. Hůla), Šíma (45. Zoufalý).

Trenér: Jiří Týče.


Autoři: Alžběta Brabcová, Josef Rod