Závěrečné minuty ale přinesly pořádné drama, i když tomu tak být nemuselo „Sedmdesát minut jsme předváděli výborný výkon, ale poté jsme si zbytečně zkomplikovali zápas. Za stavu 3:0 jsme mohli rozhodnout, ale nedali jsme pokutový kop. Hořovicko nás poté zmáčklo a můžeme být rádi, že to skončilo 3:2,“ oddechl si kouč SK Rakovník Libor Šíma, který své svěřence chválil, že ustáli závěrečný tlak. 


To úvod duelu vyšel Rakovnickým výtečně. Na konci první desetiminutovky se prosadil sám proti Hercovi kapitán hostů Severin. Hořovicko se nemohlo nastartovat, hosté bránili a na fotbal se moc koukat nedalo. Za zmínku stojí jen únik Ansumy, který přihrával na osamoceného Karvánka, jehož střela ale byla zblokována. „Zápas se pro nás vyvíjel dobře. V první půli jsme soupeře nepustili do vyložené šance a naopak jsme po pěkné akci vstřelili úvodní gól. Chvíli po přestávce jsme přidali pojistku a tím se uklidnili,“ popsal povedené úvodní pasáže obou poločasu střelec dvou branek Jakub Sklenka, který druhý gól vstřelil po faulu na Hamouze z trestného kopu, když vymetl šibenici. Tito dva figurovali i v další gólové situaci, když Sklenka po faulu na Hamouze poslal míč přesně k tyči.

A všudybyl Hamouz připravil o chvíli později i další brankovou příležitost, když ho ve vápně fauloval gólman Herco a byla nařízena penalta. Sklenka však hattrick odmítl, když ho domácí gólman vychytal. 


„Domácí pak dostali větší chuť do zápasu. My nevyužili žádné brejkové situace, Hořovicko snížilo na rozdíl jediného gólu a my se tak strachovali o výsledek do poslední minuty,“ narážel Sklenka na nepovedený závěr, kdy si domácí vytvořili drtivý tlak, který vyústil ve snižovací góly v podání Ansumy a Bělohlávka. V závěru mohlo Hořovicko vstřelit i více branek, po rozích zahrozil dvakrát hlavou Bežó, jednou brankář Kabele likvidoval jeho pokus za pomoci tyče. Ansumův i Mojdlův pokus mířily těsně vedle. 


Rakovník ale vítězství i se štěstím uhájil. „První venkovní divizní vítězství je pro nás velmi cenné a budeme ho chtít potvrdit i doma v Dobříši,“ dívá se dopředu Sklenka. 


Hořovicko – SK Rakovník 2:3 (0:1). Branky: 78. Ansuma, 89. Bělohlávek – 8. Severin, 49. a 67. Sklenka. Rozhodčí: Gunitš, Hurych, Trska. ŽK: 27. Kaufman, 33. Dudla, 73. Hajdarevič (všichni HOŘ). ČK: 90. Kaufman. Diváků: 180. SK Rakovník: Kabele – P. Tvrz, Krupička, Besta, Severin – Hamouz (87. L. Dratva), Gašpárek, Sklenka, Spal (63. Nwogu) – Pucholt (92. Faigl) – Schwendt.