Máte chuť hrát fotbal přes zimu v hale? Máte dostatek hráčů na to, abyste sestavili svůj tým? Tak do toho jděte. Pokud stále nevíte, co Viola cup obnáší, můžete si přečíst rozhovor o tom, jak se turnaj změnil za dosavadních čtrnáct let svého působení.

Změnil se Viola cup za těch 14 let, co pořádáte tento turnaj?
Určitě ano. Po stránce sportovní se bohužel ten obrovský boom, který začal prvním ročníkem a pokračoval několik dalších, už asi nevrátí. Nebyl problém, aby soutěž hrálo i šestnáct mužstev. Na druhou stranu jsem rád, že se i přes problémy snažíme zachovat tradici.

Problémy?
Ano, problémy jsou. Za tu dobu čtrnácti let se společnost hodně změnila. Lidé nemají tolik čas na volnočasové aktivity a odnáší to i sport, potažmo naše akce. Chybí také finanční síla, a tak klesá i zájem. Co se financí týká, musím říci, že vklad do tohoto turnaje vzhledem k tomu, jaký servis mužstva dostávají, není velký, takže v tomto případě to nemusí být jenom o financích. Já tomu říkám, že postupně odumřela starší fotbalová generace, která se fotbalem šla bavit a bavila i diváka.

Jaké týmy , nebo jací hráči by turnaj oživili?
Samozřejmě bych byl rád, kdyby se v soupiskách týmů objevovali i ligisti, ale ta doba je už asi pryč. Mně i rakovnickému divákovi by asi stačilo, aby hráči předváděli co nejlepší výkony a zároveň aby se chovali v duchu fair play a tím pádem by přibylo více rytířskosti, úcty a byl by dodržen vzájemný respekt vůči protihráčům. To je cesta, jak dostat Viola cup opět tam, kam určitě svojí tradicí patří.

Kolik týmů se zatím přihlásilo?
Vzhledem k tomu, že se blíží konec uzávěrky přihlášení, tak zatím pouze pět týmů. Vím ale, že je spousta mančaftů, které by chtěly hrát, ale nemají zatím ve svém „kádru“ duši, která by se o všechno postarala. Trend nechávat všechno na poslední chvíli bohužel pokračuje, v tom byly první ročníky jiné.

Chystají se nějaké novinky?
Trošku upravíme pravidla ohledně doplnění soupisek na play off .
Změny vůči divácké atraktivnosti připravuje i náš generální sponzor firma Elektro Viola v čele s panem Rudolfem Kulhánkem, která patří ke stálicím této akce.

První kolo je na pořadu kdy?
V neděli 27. listopadu to všechno vypukne. Alegria de Partida jako obhájce prvenství bude mít určitě proti sobě protivníky, kteří ji budou chtít z trůnu sesadit.

Co byste vzkázal veřejnosti, která má o tuto akci zájem?
Staňte se účastníky halové ligy, nebojte se přihlásit a nebo přijďte aspoň fandit, budu se těšit.