SK Rakovník – SK Černolice 0:2 (0:1)

Hosté sice hned po úvodním hvizdu sudího Zuskina dali domácím na vědomí, že nejsou žádnými „nazdárky", ale pak jim přenechali iniciativu. K vážnějšímu ohrožení své svatyně je však nepouštěli. Navíc rakovnické mladíky zlobili rychlými protiútoky. A jeden z nich byl pro domácí ve 21. minutě fatální.

To Franěk bez většího odporu prošel přes půl hřiště, ve vápně našel Drska, který šancí nepohrdl – 0:1. Snaha domácích o srovnání brankového účtu však narážela na dobře organizovaný obranný val soupeře a s projektily vypálenými zpoza pokutového území, pokud mířily mezi tyče, si vysoký gólman Rozum poradil.

Naopak ve 37. minutě mohl Drsek udeřit podruhé, ale do jeho střely z osmi metrů mu stačil skočit Z. Červený. Vzápětí měl Drsek další šanci, ale v rozhodující chvíli uklouzl. Závěr prvního poločasu byl ve znamení velkého tlaku domácích.
Po centru J. Červeného hlavičku Isteníka z malého vápna Rozum reflexivně vytáhl nad břevno a krátce nato se blýskl dalším pohotovým zákrokem, když do šibenice nepustil bombu Pucholta.

Obraz hry se po přestávce příliš nezměnil. Domácí opět měli míč častěji u kopaček, ale hosté, v jejichž sestavě bylo sedm hráčů starších 34 let a se zkušenostmi z vyšších soutěží, si s jejich útoky věděli rady. V 53. minutě pumelici Pucholta z šestnáctky do brány nepustil na malém vápně stojící Drsek, hlavičky M. Schwendta a M. Kučery šly vedle a střelu Matesa vyrazil Rozum.

Když už se zdálo, že rakovnický tlak musí přinést kýžené ovoce, přišel v 84. minutě rychlý protiútok hostů, na jehož konci byl nejlepší hráč duelu Drsek. Ten si v pokutovém území pohrál s M. Kučerou a poslal merunu k zadní tyči – 0:2. Těsně před koncem utkání mohl výsledek ještě korigovat Z. Schwendt, ale jeho hlavička o centimetry minula vingl černolické brány.

„Šanci dostat se na první místo jsme bohužel nevyužili. Lze říci, že jsme sehráli i smolný zápas. Proti kvalitnímu soupeři jsme měli více ze hry. Vypracovali jsme si i několik slibných příležitostí, které jsme však nevyužili, naopak hosté, kteří z obranných zákopů občas vyráželi k nebezpečným brejkům, ze tří střel dali dva góly Drskem, kterého jsme neuhlídali. Soutěž ale tímto utkáním nekončí, musíme už myslet na další zápasy," řekl po střetnutí rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Procházka – Z. Červený (77. Gašpárek), M. Kučera, Hornof, Severin – Mates, Pucholt, Sklenka (63. Z. Schwendt), M. Schwendt – J. Červený, Isteník. Trenér Jiří Kučera.

JAROSLAV MOKREJŠ