Domácí, kteří nastoupili bez pětice – Doubrava, Ducár, Cafourek, Kapek, Bláha, si v první půli vytvořili několik vyložených šancí, obzvlášť Svoboda, který poprvé jen těsně minul břevno, podruhé mu zmařil šanci gólman Žihle. Další možnost měl po faulu na Svobodu z penalty Isteník, ale nastřelil pouze brankáře. Na druhé straně se několikrát vyznamenal Javůrek a když už se zdálo, že první poločas skončí bez branek, udeřili Novostrašečtí. Palko obešel brankáře a trefil odkrytou bránu.

Po změně stran zvýšil na 2:0 Polánek, kterému předložil balon na malé vápno agilní Svoboda. Krátce poté domácí rozehrávali nakrátko rohový kop, palko nacentroval na Duchoně, který na zadní tyči prostřelil žihelského gólmana potřetí. Poté sice hosté po ruce Beneše v pokutovém území z penalty snížili, avšak pět minut na to se konečně trefil po samostatném úniku i Svoboda. Pohodlné vedení 4:1 Novostrašecké ukolébalo a Žihelští několik minut před koncem dvěma góly duel zdramatizovali. Těsně před závěrečným hvizdem pak Javůrek chytil tutovku a zachránil tak pro domácí druhé vítězství v přípravě. „V první půli byly šance na obou stranách. My jsme nedali gól ani z desítky, jim pár střel pochytal Javůrek.

Druhý poločas byl podobný, jen jsme šance proměňovali. Za stavu 4:1 jsme si mysleli, že se nemůže nic stát a nějak to dohrajeme a bylo z toho zbytečné drama. Šancí jsme si vytvořili dost a čtyři vstřelené góly jsou dobré. Avšak poté, co jsme vystřídali Mrázka a Duchoně jsme místo toho, abychom hráli jednoduše, vymýšleli něco fotbalového a po laciných ztrátách dvakrát zbytečně inkasovali,“ kroutil hlavou Procházka, který jinak přípravu hodnotí pozitivně.

„Výsledek moc neřeším, jinak příprava splnila svůj účel a zatím mohu být naprosto spokojen. Doteď jsme trénovali hodně intenzivně a kluci už toho měli dost. Teď budeme dělat fotbalové věci a až se vrátí zbylí kluci, bude nás kolem devatenácti, což je vzhledem k tomu, že nemáme béčko velice dobré,“ je spokojen s šíří kádru novostrašecký lodivod, který si pochvaluje především výkony kolešovického Polánka. „Jeví se velice dobře. Před týdnem i nyní dal gól. Já bych ho bral, ale nevím, zda to vyjde. On by si to sice rád zkusil, ale kluků v Kolešovicích je málo a nechce je ještě oslabovat. Ještě je čas, tak buď se do dvou týdnů domluvíme, nebo přijde až v zimě, uvidíme.“

Sokol Nové Strašecí: Javůrek – Beneš, Duchoň, J. Mrázek, Erba – Kříž, Kaválek, Palko, Mžourek – Isteník, Svoboda. Hokejově střídali: Buršík, Polánek.