Už jednou o prominutí požádal, a to po roce a půl. Prosba vyslyšena nebyla a tak po dvou letech, kdy to oddíl zkusil podruhé, už Honza ani nedoufal, že by se to podařilo.

Opak byl pravdou a od začátku podzimu už se strašecký voják z povolání pravidelně objevuje v základní sestavě. Dokonce patří k velkým oporám a trenér Radim Suchánek je moc rád, že může tohoto univerzála použít prakticky na každý post v jakémkoliv zápase. Ducár pomáhá týmu mimo své funkce asistenta trenéra i střelecky, protože má na účtě osm gólů. Nás zajímalo, jak se na trávník po dvou letech těšil…

Jak moc si s odstupem času vážíte toho, že vám byl tříletý trest zkrácen a prominut a vy můžete zase hrát fotbal v Novém Strašecí?
Toho, že mi byl trest zkrácen o rok, si hrozně moc vážím, jsem za to hodně vděčný určitým lidem. A oni ví, koho mám na mysli.

Čekal jste to? Nebo jste byl skeptický a nedoufal, že si tuto sezónu vůbec zahrajete?
To, že mi bude trest zkrácen, jsem vůbec nečekal, a když jsem se to dozvěděl, tak to pro mne byla skvělá zpráva.

Jaký byl návrat, prý Radimovi Suchánkovi v trénování dokonce pomáháte, vidíte teď fotbal trochu jinak?
Návrat na trávník byl celkem bez problémů, po fyzické stránce to nebyl absolutně problém, akorát jsem si musel trošku zvyknout na tu naší kulatou věc (smích). Radimovi momentálně dělám asistenta.

Jaký máte kádr? V současné době jste předskočili i Tatran Rakovník a docela se vám daří, čím to podle vás je?
Co se týče našeho kádru, tak ten se nám po divokém začátku stabilizoval a i naše hra začala dostávat směr, který jsme si určili. Momentálně se nacházíme v dobrém rozpoložení (herním a psychickém) a vyhýbají se nám i zranění a tresty. To, že jsme přeskočili Tatran, dávám za „vinu" poctivé práci a disciplinovanosti na hřišti i při jednotlivých trénincích.

Jak si hráči i vy zvykáte na nového trenéra, který vystřídal dlouholetého kouče Strašecí Miloslava Mrázka?
On Radim zas tak novým trenérem není, ve Strašecí už totiž působil jako trenér a z devadesáti procent ho tedy všichni znají včetně mne, a proto to vše zatím klape, jak má.

Jaké to je hrát v podmínce, nebojíte se, že dostanete červenou kartu a trest se vám ještě prodlouží?
Ani nevím, do jakého data v podmínce jsem, takže na to vůbec nemyslím a hraji neustále na sto procent.

Když se zeptám zpětně na tu situaci, kvůli které vám byl trest uložen, jednal byste nyní jinak?
Kdybych se mohl vrátit v čase, tak bych některé věci vzal zpět, ale to nejde. Takže se tím vůbec nezabývám a koukám jen vpřed. Vzal jsem si z toho jen ty pozitivní věci.

Bez diskuze patříte k největším oporám týmu, říkal to už Mrázek i současný Suchánek, ale lidé nejsou slepí a vidí to sami. Kromě rychlého bojovníka jste i vynikající střelec, co potřebujete k pohodě na hřišti?
Já se jen snažím v zápase i na trénincích předvést maximální výkon a k tomu je zapotřebí, aby tým byl herně a psychicky v pohodě.

Máte v klubu nadějné dorostence, sledujete jejich výkony?
Dorostence máme v týmu zatím dva a oba mají velikou šanci se propracovat do základní sestavy, musí jen dál tvrdě a trpělivě   pracovat a určitě se dočkají kladné odezvy.

Jaké máte s týmem ambice a jak se těšíte na dokopnou?
Náš cíl je jasný – zachránit se v soutěži a co bude navíc, to bude jen hezké a příjemné překvapení jak pro nás, tak pro diváky. Na dokopnou se všichni těšíme, protože budeme přezimovávat na hodně dobrém místě (smích), a tak to řádně všichni oslavíme…