Nové Strašecí – Nelahozeves 4:1 (1:0)

Poslední utkání v rámci zimního fotbalového turnaje má za sebou pořádající strašecký tým, účastník krajského přeboru. Ten změřil své síly s A třídním celkem Nelahozevsí.

Do utkání vstoupili oba celky aktivně, ale postupem času převzali pomyslné otěže zápasu právě strašečtí fotbalisté. Po necelé půlhodině hry se pohlednou samostatnou akcí blýskl domácí Jan Mrázek a střelou z poza vápna otevřel skóre zápasu. Ikdyž šancí bylo k vidění dost, první poločas skončil tím nejtěsnějším rozdílem.

Druhý poločas už se strašeckému mužstvu vyvedl mnohem lépe, co se týče branek. Domácí tranér Miloslav Mrázek poslal na hřiště místo Zázvorky Kaválka. Ten v 55. minutě drze vnikl do pokutového hostí, kde byl následně faulován. Exdivizní Lukáš Mrázek nařízený pokutový kop s přehledem proměnil – 2:0. Nelahozeveští nehodili flintu do žita a za necelých deset minut z trestného kopu překonali Kuta – 2:1. Hosté cítili šanci a hnali se dopředu, domácí nezůstávali pozadu a zahodili několik slibných šancí. Naději na zisk alespoň jednoho bodu sebral až strašecký forward Ducár. Dvěmi pohlednými akcemi v 70. a 80. minutě doslova sestřelil hosty – 4:1.

„Dneska už jsem byl s výkonem mužstva spokojený až na proměňování šancí. K větší kvalitě hry také napomohl terén, který byl nejlepší během turnaje,“ zhodnotil utkání strašecký lodivod Miloslav Mrázek.

Nové Strašecí: Kut – Pejša, Štika, Duchoň, Šebesta (60. Pilář) – Zázvorka (46. Kaválek), Mrázek L., Břečka, Mrázek J. (30. Vašák) – Ducár, Černý

Poslední tečku za turnajem v Novém Strašecí udělá příští týden duel mezi Jesenicí a Mutějovicemi.

Celek Nového Strašecí bude i nadále pokračovat v přípravě na jarní odvetnou část sezony. V sobotu 27. února se střetne s dorostem SK Kladno na umělé trávě ve Strašecí, o týden později změří své síly tradičně s Tatranem Rakovník. Místo sehrání duelu není zatím známo. Miloslav Mrázek sdělil, že v případě dobrého počasí bude utkání sehráno na travnatém povrchu v areálu TJ Tatran Rakovník.