Od úvodního hvizdu se hrál zajímavý fotbal se šancemi na obou stranách. A byli to hosté, kteří ve 12. minutě vstřelili první branku zásluhou druhého nejlepšího střelce soutěže Vávry – 0:1. I nadále se hrál pohledný fotbal, který se musel přítomným divákům líbit. Domácí mohli ve 40. minutě po střele Šnajdra vyrovnat, avšak míč skončil pouze na břevně. Domácí se přece jen dočkali, když v závěru poločasu skóroval po pěkné akci Grill – 1:1.

Druhý poločas nezačal pro domácí příliš dobře, když hned ve 47. minutě po chybě domácí obrany vstřelil druhou branku hostů Polcar – 1:2. Sparta se snažila o vyrovnání a to se jí také podařilo v 88. minutě zásluhou Vejvody – 2:2. Když už všichni přítomní včetně diváků vzhlíželi k penaltovému rozuzlení, využil nedorozumění domácího hráče a brankaře senomatský snajpr Vávra a v 93. minutě rozhodl. „Velká škoda inkasované branky v nastavení. S konečným šestým místem, které jsme vybojovali zásluhou dobrých výsledků v jarní část, jsme spokojeni. Tímto bych chtěl všem hráčům a funkcionářům poděkovat," nechal se slyšet vedoucí týmu Lužné Ladislav Rác.

Spokojen byl pochopitelně kouč Senomat Petr Sojka.

„V Lužné jsem chtěl dát příležitost také mladším klukům, a jak Polcarovi, tak Jelínkovi zápas vyšel. Jinak jsme byli lepší, měli více šancí a hráli jsme tak, jak bychom si představovali. Pochválit musím také Kubu Vávru, který byl jako vždy výborný, výkonnostně je úplně někde jinde a v závěru svůj výkon korunoval rozhodující trefou."