Oba nováčkové I. B třídy se vloni střetávali v okresním přeboru a v součtu s podzimním duelem Hředle Rakovnické ani jednou neporazily. Béčko SK zatím na jaře získalo šest bodů a pouze jednou zvítězilo v základní hrací době, a to v předminulém kole, když o Velikonocích vyprášilo Trubín 8:0. Před týdnem je však v Klobukách zradila koncovka a padli 1:4. Nadšen z průběhu jarní části rozhodně není fotbalista rakovnického SK Marek Tvrz.

„S šesti jarními body rozhodně nejsme spokojeni. Ztratili jsme dva body doma s Unhoští a bodovat jsme měli také v Klobukách," je přesvědčen rakovnický útočník, jenž se pozastavil nad slabinami a silnými stránkami nedělního soupeře. „Organizace obrany Hředel podle mě nefunguje po odchodu Jakuba Hamouze tolik, jako v podzimní části. Silnou stránku je ale dobrá parta a soudržnost týmu," má jasno Marek Tvrz, jenž by byl na jednu stranu rád, kdyby v soutěži zůstali všichni čtyři zástupci okresu, ale v zájmu svého týmu si nepřeje nic jiného, než vítězství.

„Hředlím nepřeji, aby sestoupily a po roce se vrátily do okresního přeboru, ale v neděli potřebujeme vyhrát i my. Proto k utkání přistoupíme stejně zodpovědně, jako před dvěma týdny doma s Trubínem. K záchraně ještě potřebujeme šest bodů, v neděli chceme ukrojit první tři," přeje si.


Podobně to vidí i kouč rakovnické rezervy Petr Kýzl „Očekávám zápas, ve kterém Hředlím půjde o bytí, nebytí. Na druhou stranu i my potřebujeme bodovat za tři body. Je to další z domácích zápasů, který musíme zvládnout, přes to nejede vlak. Utkání bude mít náboj a já věřím, že ho zvládneme," přeje si Kýzl, jenž si složení týmu a tedy i případné posily z A – mužstva nechává pro sebe. „Ke složení mužstva zmíním jen to, že nadále budu pro zranění chybět já, více bych se k této otázce nevyjadřoval."

Podle Sklenáře nemají Hředelští až tak špatnou jarní formu

Hředle jsou na tom ještě hůř než domácí a svůj první jarní bod vybojovaly až před týdnem, když remizovali doma s Libušínem. Podle vedoucího Jana Sklenáře bude hodně záležet na tom, jak moc bude rezerva SK posílena z prvního mužstva. „Těžko říci, s jakým kádrem na nás nastoupí, ale mají hodně mladý tým, který podle mě bude doplněn zkušeným triem Fojtík, Hertl, Plaček. Možná, stejně jako proti Trubínu, nasadí i Sklenku, který byl na hřišti hodně znát, dal hattrick a je to rozdílový hráč. Víme, že nás nečeká nic lehkého. Pokusíme se prolomit naši nepříznivou bilanci, kdy jsme s SK ani jednou nevyhráli, uděláme pro to všechno a doufám, že zvítězíme, bod by byl pro nás málo," uvědomuje si Sklenář, který zároveň vyjmenoval možné změny v sestavě.

„Rozhodně nebudeme kompletní. Oproti minulému zápasu by měl být k dispozici Cibulka a Feher. Před týdnem po tři čtvrtě roce naskočil do zápasu Houdek, který vypadal velmi solidně, takže počítám s tím, že se objeví v základu. Naopak chybět bude zraněný Bureš, Ďurina má pracovní povinnosti, otázka je, jak na tom bude mladý Šmíd."

Podle Sklenáře nemají Hředelští až tak špatnou jarní formu, ale sráží je zatím hloupé inkasované branky. „Nemyslím si, že i když jsme zatím získali jen jeden jarní bod, že bychom hráli nějak špatně, ale sráží nás naivní góly, které dostáváme po hloupých odrazech či úplně nesmyslné rozehrávce. Jinak to tak hrozné není a s Libušínem bylo znát, že jsme měli tři vysoké hlavičkáře, takže jsme se hodně hrozili ze standardek a naopak jejich standardky jsme většinou zvládli pokrýt."

Jediný gól proti Libušínu vstřelil Denis Scott Bechner, který v závěru vyrovnával na 1:1. Ten dříve hrával i za SK a na utkání se pochopitelně velmi těší. „Na zápas se moc těším, navíc když budeme hrát proti klubu, kde jsem jako malý kluk nastupoval. Musíme si věřit, nemůžeme jít na hřiště s pocitem že je něco ztracené a bude to další důležitý zápas v boji o záchranu," řekl Bechner, jenž očekává těžký duel. „Soupeř bude kvalitní, ostatně jako je každý v této soutěži. Zvlášť když bude posílen kluky z A týmu, co se nedostanou moc na hřiště a ve středu zálohy bude Rosťa Hertl, který je skvělý fotbalista. Na SK, pokud se bude hrát na hlavním hřišti, nám to moc nevyhovuje a bude to těžké, ale věřím, že se s tím popereme a vyhrajeme konečně za 3 body."

Výkop je naplánován na 10:15 a utkání bude řídit rozhodčí Sixta.