„Nejprve nám to zrušila Jeneč a teď v sobotu i Mutějovice. Přitom u nás ve Strašecí bylo sluníčko a ideální podmínky,“ podivoval se trenér Mrázek.
Na poslední chvíli přece jenom soupeře sehnali. Tuchlovice měly ten samý problém, když jim narychlo odřekl zápas Žatec.

Hrálo se tedy ve Strašecí na umělé trávě a bylo opravdu hezky. Padlo šest branek a fotbal lahodil očku.
Do hry se dostalo osmnáct hráčů.

Skóre otevřel J. Mrázek, vyrovnání přišlo od hostů po rohovém kopu. Nejprve nastřelili sice břevno, ale z dorážky se už nemýlili.
Pak zazvonila ještě jednou tyč, kterou trefil D. Mrázek. V závěru poločasu zakroutil mičudu z přímého volného kopu do kasy Vašák – 2:1.

„Do druhé pětačtyřicetiminutovky nastoupilo sedm jiných hráčů. Tak chvíli trvalo, než si všechno sedlo. Hra už nebyla tak kvalitní, ale také měla své kvality,“ posuzoval Miloslav Mrázek.

Další z bratrů Mrázků (tentokrát Lukáš) také mířil jen do tyče a pak během tří minut Tuchlovice otočily průběh zápasu dvěma góly, jeden z nich měl svojí chybou na svědomí brankář Kut – 2:3.

V závěru se domácím podařilo utkání opět zremizovat. Mezi střelce se zapsal též střídající Kaválek.

„Jsem rád, že jsme narychlo sehnali soupeře a mohli si konečně zahrát. Odřeknuté zápasy mě mrzely, protože u nás byly opravdu příjemné podmínky. Utkání s Tuchlovicemi bylo velmi kvalitní, já jsem s ním spokojený. Byl to nakonec velmi silný protivník a my jsme podali slušný výkon. Přálo nám i počasí a terén na naší umělé trávě byl fajn. Hra byla o něco lepší v prvním poločase, protože do druhého přišlo sedm jiných lidí a trochu se to projevilo,“ zhodnotil sobotní přípravné utkání trenér Miloslav Mrázek.

Nové Strašecí absolvovalo šňůru tréninků v závěru týdne. Po jedné jednotce absolvovali hráči ve čtvrtek, v pátek a v sobotu odehráli zápas. Ten samý harmonogram si zopakují i v tomto týdnu. V sobotu od 13:30 se utkají doma na své umělé trávě s Hýskovem, účastníkem I. B třídy. Tedy pokud okolnosti dovolí a zápas se bude moci sehrát.

Hráči mají za sebou druhý zápas přípravy. První utkání sehráli Strašečtí na konci ledna s Doksy a padli 2:3. Utkání se hrálo na umělce 
v Rynholci, kde ležela několikacentimetrová vrstva sněhu a zápas připomínal spíš boj o stání na vlastních nohou.

Nové Strašecí: Kut – Pilař, Duchoň, Dimov, Soukup – Hartman, J. Mrázek, Bláha, Vašák – D. Mrázek, Černý. Střídali na druhý poločas: L. Mrázek, Weis, L. Ducár, Zázvorka, Kaválek, Kroupa, Pelc.